امروز : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ - ۱۲:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازدید گروهی از دانشجویان از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

دانشجویان علاوه بر آشنایی با بخش­های مختلف این عمارت تاریخی، با دست­اندرکاران کاخ موزه سعد آباد نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

صبح روز سه شنبه ۲۸ آذر ماه سال جاری گروهی از دانشجویان دوره کارشناسی مرکز علمی­کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ به همراه استاد مربوطه جناب آقای اسلامی در قالب اردوی علمی از عمارت کاخ موزه سعدآباد تهران بازدید کردند.

در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، دانشجویان علاوه بر آشنایی با بخش­های مختلف این عمارت تاریخی، با دست­اندرکاران کاخ موزه سعد آباد نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است: مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد، با داشتن ۱۸ کاخ بزرگ و کوچک متعلق به دوره­های قاجار و پهلوی، یکی از بزرگ­ترین و مهم­ترین مجموعه موزه­های ایران و تهران است که بازدید از آن در ایام نوروز می­تواند خاطره انگیز باشد.علاوه بر کاخ­های یادشده و چندین ساختمان قدیمی دیگر، تاسیسات و امکانات دیگری همچون سالن­های مرغداری و گاوداری، گلخانه­ها، استخرها، چشمه­ سارها،زمین­های تنیس و سالن بولینگ، سینما وآمفی تئاتر روباز در این مجموعه ۱۱۰ هکتاری وجود دارد.

این مجموعه همچنین دارای ۱۲ قنات که هر یک دارای عنوانی خاص است و هشت ورودیه برای عبور و مرور شاه و دربار در این مجموعه تعبیه شده بود.

شایان ذکراست: این بازدید که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی بازدید گروهی از دانشجویان از مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.