امروز : یکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۸/۱۹ - ۸:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازدید گروهی از دانشجویان مرکز از موزه جواهرات

صبح روز یکشنبه ۱۹آبان  ماه سال۱۳۹۸ گروهی از دانشجویان دوره کارشناسی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳  به همراه استاد مربوطه خانم لطفی در قالب اردوی علمی از موزه ­جواهرات تهران بازدید کردند. در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، Read More

صبح روز یکشنبه ۱۹آبان  ماه سال۱۳۹۸ گروهی از دانشجویان دوره کارشناسی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳  به همراه استاد مربوطه خانم لطفی در قالب اردوی علمی از موزه ­جواهرات تهران بازدید کردند.

در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، دانشجویان  علاوه بر آشنایی با بخش­های مختلف این موزه، با دست­اندرکاران نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است: گنجینه بی مانند” خزانه جواهرات ملی” مجموعه ای از گرانبها ترین جواهرات جهان است که طی قرون و اعصار بدین صورت فراهم آمده است.

هر قطعه از این جواهرات، گویا بخشی از تاریخ پرفراز و نشیب ملت بزرگ ایران و مبین ذوق و خلاقیت های هنری مردم این مرز و بوم است که خاطرات تلخ و شیرین شکست ها، پیروزی ها، غرور و خودنمایی ها و فرمانفرمایی را تداعی میکند.

گنجینه حاضر از یک طرف بیانگر فرهنگ و تاریخ کهن‌سال و پرتلاطم ملت ایران و گویای داستان بخشی از زندگی پرماجرای گذشتگان و از طرفی دیگر بازگوی قصه اشک‌های خاموش مردم ستمدیده و جور کشیده است که نتیجه خودآرایی و فخر‌فروشی قدرتمندان و صاحبان زور در دوران گذشته بوده است.
انگیزه ما از ارائه این جواهرات، شناخت بیشتر فرهنگ و تاریخ ایران و پندگرفتن از عاقبت زورمداران و زراندوزان تاریخ است. با این هدف، مجموعه حاضر که به ما سپرده شده است در معرض دید و قضاوت شما قرار می‌گیرد.
اهمیت جواهرات موجود در “خزانه جواهرات ملی” به ارزش اقتصادی آن محدود نمی‌گردد، بلکه نمایانگر ذوق و سلیقه صنعتگران و هنرمندان ایران در دوره‌های مختلف تاریخ و به عنوان میراث تاریخی، هنری، نماینده هنرهای کشور پهناور ما است .این جواهرات برای زمامداران و حاکمان در طول تاریخ حکم زینت و زیور را داشته و اغلب شکوه و جلال دربار را نشان می‌داده است، لیکن پشتوانه قدرت و ذخیره خزانه مملکتی نیز محسوب می‌شده است.

شایان ذکر است: این بازدید که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

 

 

 

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی بازدید گروهی از دانشجویان مرکز از موزه جواهرات

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.