امروز : چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۷/۲۶ - ۱۴:۵۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مراسم سالروز شهادت امام سجاد با حضور سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

این مراسم با حضور دکتر فرامرز اکرمی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران و تنی چند از مسؤلین برگزار شد.

ظهر روز دوشنبه ۲۴ مهرماه، همزمان با سالروز شهادت حضرت امام زین­العابدین(ع) مراسم عزاداری و سوگواری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران با حضور دکتر فرامرز اکرمی سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران و تنی چند از مسؤلین برگزار شد.

در ابتدای این مراسم دکتر بنائیان سفید سرپرست مرکز طی سخنان کوتاهی ضمن خیر مقدم از حضور مسؤلین حاضر قدردانی کرد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن خاکی به عنوان سخنران مراسم به تشریح ابعاد و اهداف قیام سیدالشهداء(ع) و نقش آفرینی با شکوه بازماندگان این حادثه بزرگ پرداخت.

در ادامه این مراسم دکتر فرامرز اکرمی طی سخنانی سبک زندگی اسلامی را منبعث از ارزش ها و الگوهای ائمه اطهار(ع) دانست و افزود: ائمه معصومین(ع) به عنوان الگو  و اسوه رفتاری، اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی و دینی همه آحاد بشریت به ویژه شیعیان جهان به شمار می روند.

وی اظهار داشت: امام سجاد(ع) به عنوان سفیر و پیام رسان رخداد عظیم کربلا و شاهد و ناظر صحنه های مختلف چه در روز عاشورا و چه بعد از آن در جریان حرکت اسرا به شام به عنوان سرپرست آنان نقش الگویی به سزایی در بعد عرفانی، اخلاقی، عبادی و سیاسی در همه اعصار و ادوار تاریخ دارد.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران در ادامه با تأکید بر ضرورت بهره گیری از همه ابعاد و ساحت های قیام کربلا گفت: ما باید سبک زندگی خود را سبک زندگی عاشورایی نماییم یعنی همان سبکی که پس از گذشت ۱۳۷۸ سال از رخداد آن مفاهیم ارزشمندی همچون شجاعت، ایثار، اخلاص، صلابت، صداقت و تلاش در جهت حفظ میراث پیامبر اکرم(ص) را در خود جای داده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فلسفه نهضت حسینی اظهار داشت: امام حسین(ع) فلسفه نهضت خود را احیاء امر به معروف و نهی از منکردر ابعاد مختلف و عرصه های متفاوت زندگی، به پا داشتن نماز و زکات و احیاء دین جدش حضرت محمد(ص) اعلام نمود که این ارزش ها به عنوان منشور اصلی زندگی بشر هم در عصر کنونی و هم در اعصار آینده است.

دکتر اکرمی در پایان از برگزاری با شکوه این مراسم تشکر و قدردانی کرد.

پس از سخنان سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران، احمد دارابی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز طی سخنانی امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) را مسؤل و پیام آور حرکت عظیم فرهنگی دینی حضرت اباعبدلله الحسین(ع) در روز عاشورا و پیش از آن دانست و افزود: ماندگاری و فراگیر شدن این فرهنگ در جامعه ما و نیز در میان سایر برادران دینی پس از قریب ۱۴۰۰ سال، نتیجه مسؤلیت بزرگی بود که به این امام بزرگوار واگذار شده بود.

وی نشاط و پویایی و سرزندگی حرکت سیدالشهداء(ع) را از جمله عواملی بر شمرد باعث گرایش جوانان به فرهنگ عظیم دانست.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: حادثه عاشورا و جریان کربلا حقیقتاً یک دانشگاه بود تا ما امروز بتوانیم از ظرفیت های عظیم آن در سطح جامعه بهره برداری کنیم.

دارابی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: حضرت امام حسین(ع) با همان یاران به ظاهر اندکش توانست با اخلاص و اصالت جریان عظیمی را در سطح جهانی ایجاد نماید که هر روز شاهد گسترش آن در اقصی نقاط دنیا باشیم.

دارابی ادامه داد: مصداق بارز اثربخشی حرکت امام حسین(ع) را می توان در مراسم اربعین و آن راهپیمایی بزرگ که هر سال گسترده تر از سال قبل برگزار می شود، مشاهده کرد.

وی افزود: باید با جریان سازی عمیق، آگاهی بخشی و بصیرت افزایی ابعاد نا شناخته حرکت امام حسین(ع) را معرفی نماییم.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی در پایان از تلاش های دکتر بنائیان سفید در راستای ارتقای سطح فعالیت های فرهنگی مرکز و نیز عضویت در شورای عالی فرهنگی دانشگاه جامع علمی کاربردی تقدیر و تشکر کرد و خواستار ارائه طرح های اجرایی در جهت ارتقای برنامه های فرهنگی در سطح مراکز شد.

گفتنی است: در این مراسم معنوی، شعر خوانی و قرائت زیارت عاشورا توسط قائم مقام مرکز اجرا شد. همچنین مصطفی محمودی نیز به مرثیه سرایی و مداحی پرداخت.

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی مراسم سالروز شهادت امام سجاد با حضور سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان تهران برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.