امروز : پنج شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۱۰ - ۱۸:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

مراسم سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) در مرکز علمی کاربردی ۳۳ برگزار شد

ظهر روز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه، همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه (س) مراسم عزاداری و سوگواری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران برگزار شد.

در این مراسم که به همت امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت مرکز برگزار شد، دکتر بنائیان سفید رئیس مرکز ضمن تقدیر از حضور دانشجویان و اساتید گرامی و عرض تسلیت و تعزیت خاطر نشان کرد حضرت زهرا(س) نماد، عزت، عفاف، اخلاق، سیاست، انسانیت و مظلومیت و معیار خشم و خشنودی خداوند از زبان پیامبر (ص) می­باشد.

آن حضرت مایه آرامش و امنیت روحی پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) بوده است.

بنائیان سفید ادامه داد حضرت زهرا (س) فعال ترین فرد بعد از پدر در مقابله با تحریف ولایت و امامت بوده و مدافع دفاع از حریم ولایت که در همین مسیر مورد ضرب و شتم قرار گرفت که منجر به سقط جنین و بیماری و در مدت کوتاهی هم شهید شدند، که نشان از فعالیت دینی، سیاسی و اجتماعی دارد.

وی در ادامه افزود باتوجه به سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها ومولفه های مهم آن درساحتهای مختلف زندگی کوتاه اما پربرکت، فعال وماندگار وشخصیت آن بانوی بزرگوار در آیات مختلف تصویر روشنی را از جایگاه والاوقداست زنان رامطرح می کند که الگوی جاودانه برای همه زنان و مردان عالم خواهد بود.

همچنین وی خطبه فدکیه آن حضرت را زیبا، عاطفی، استدلالی، علمی و ادیبانه دانستند،که اوج تبلور عقل نظری(اندیشه) و عقل عملی (انگیزه) می­باشد، که باید به صورت برنامه درسی در مدارس و دانشگاه ها تدوین و تدریس شود.

گفتنی است: در این مراسم معنوی، قرائت زیارت عاشورا توسط آقای تهرانی اجرا شد. و در پایان این مراسم به دانشجویان شرکت کننده کتاب هایی با عنوان زندگانی فاطمه زهرا (س) نوشته دکتر شهیدی اهدا گردید.

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی مراسم سالروز شهادت فاطمه زهرا (س) در مرکز علمی کاربردی ۳۳ برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.