امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۸ - ۱۵:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

پیام تبریک نوروز ۹۷

تدبر و تأمل در تاریخ، طبیعت و خویشتن خویش مسیر ارتقاء هویت و انسانیت را در رسیدن به غایت اندیشی هموار می کند، که خداوند این خلقت و زیبائی آسمان و زمین را برای حقیقت آفرینش و هدفمدار بودن آن آفریده است.

بِسمِ اللهِ الرَّحمَنِ الرَّحیم

«سَنُریهِمْ آیاتِنا فِی الْآفاقِ وَ فی‏ أَنْفُسِهِمْ حَتَّى یَتَبَیَّنَ لَهُمْ أَنَّهُ الْحَقُّ أَ وَ لَمْ یَکْفِ بِرَبِّکَ أَنَّهُ عَلى‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ شَهیدٌ (فصلت/۵۳)»

بهاری داری از وی برخور امروز                که هر فصلی نخواهد بود نوروز

گلی کو، را نبوید، آدمی زاد                چو هنگام خزان آید برد، باد

(نظامی گنجوی)

حلول پر حلاوت سال نو و تقارن آن با ماه رجب المرجب که نمادی از خانه تکانی طبیعت و خودتکانی آدمیت و زدودن گرد و غبار ظاهر و کدورت های باطن می باشد، نشان از نعمت های الهی در تماشا گه راز و مظهر زیبائی شناختی الهی در دو عرصه هستی شناختی و انسان شناختی است. در واقع ماه رجب ماه تخلیه از همه کدورت ها و نوروز ماه تحلیه و زینت بخش طبیعت است، حدوث و تقارن این دو ماه قمری وخورشیدی پیام آور سعادت، معنویت، سلامت، بهروزی و تحکیم چهار عرصه ارتباطی انسان با خود، خالق، خلق و خلقت (طبیعت ومحیط زیست) است. و نیز باور و ایمان به تحول احوال، بصیرت ابصار،تدبیر و ربوبیت الهی در عرصه هستی است و این عبرت تاریخ ساز سال نو بر شما معززان، مسئولین محترم دانشگاه علمی کاربردی مرکزی و استان تهران، رؤسای محترم مؤسسات علمی کاربردی و ابواب جمعی آنان، رؤسای محترم مراکز، کارکنان، اساتیدو دانشجویان مرکز آموزش علمی کاربردی  واحد ۳۳ مبارک باد.

تدبر و تأمل در تاریخ، طبیعت و خویشتن خویش مسیر ارتقاء هویت و انسانیت را در رسیدن به غایت اندیشی هموار می کند، که خداوند این خلقت و زیبائی آسمان و زمین را برای حقیقت آفرینش و هدفمدار بودن آن آفریده است.

دکتر مریم صرفی                                                                    دکتر محمد بنائیان سفید

مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری پیشروپژوهان                          رئیس مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی پیام تبریک نوروز ۹۷

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.