امروز : سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۰ - ۵:۳۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری در صنعت گردشگری برگزار شد

کارگاه آموزشی خلاقیت در صنعت گردشگری عصر روز سه شنبه ۲۰آذرماه سال ۱۳۹۷ توسط انجمن علمی مدیریت گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد.

کارگاه آموزشی خلاقیت در صنعت گردشگری عصر روز سه شنبه ۲۰آذرماه سال ۱۳۹۷ توسط انجمن علمی مدیریت گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد.

در این کارگاه سیمین ثقفی  طی سخنانی با بیان ویژگی های خلاقیت اظهار داشت: اساس خلاقیت نگاه متفاوت و نو همراه با امید و مثبت اندیشی است که البته می بایست همواره چاشنی خودباوری را نیز به همراه داشته باشد.

وی در ادامه و در تبیین مفهوم نوآوری گفت: نوآوری یعنی خلاقیت را به یک محصول قابل ارائه در جامعه تبدیل نموده تا پاسخی به نیاز جامعه داده شود.

ثقفی ادامه داد: در گردشگری تأکید می شود بر ضرورت نوآوری و خلاقیت چرا که امروزه با وجود تکنولوژی های پیچیده و پیشرفته نمی توان از نوگرایی و خلاقیت در گردشگری غافل شد.

این مدرس دانشگاه اظهار داشت: نوآوری هایی که در سال های اخیر در موضوع گردشگری انجام شده همگی در راستای تسهیل امر گردشگری بوده است حال آنکه می بایست این نوآوری در خلاقیت در سایر زمینه های مربوط به حوزه گردشگری به وقوع بپیوندد.

ثقفی با بیان اینکه یکی از مصادیق نوآوری که در حال حاضر مؤثر است، حرکت در مسیر انتفاع جامعه محلی از خدمات گردشگری است چرا که این امر باعث حمایت این جامعه از گردشگری و در نهایت منجر به پایداری آن می شود.

وی در ادامه استفاده از ابزارهای ارتباطی را از دیگر مصادیق خلاقیت در گردشگری دانست و افزود: وجود وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی و استفاده از آن به منظور معرفی ظرفیت های گردشگری می تواند موجب رونق گردشگری شود.

ثقفی در پایان نوآوری در دیپلماسی گردشگری را از مصادیق خلاقیت در این زمینه دانست و اظهار داشت: متخصصان و فعالان حوزه گردشگری باید بتوانند با استفاده از ابزارهای خلاقانه در شرایطی که کشور در وضعیت تحریم به سر می برد ظرفیت های جدیدتری در راستای جلب و جذب توریسم داشته باشد.

س، میرمحمدی

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کارگاه آموزشی خلاقیت و نوآوری در صنعت گردشگری برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.