امروز : دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۲/۱۶ - ۷:۱۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگاه آموزشی سبک زندگی سلامت محور برگزار شد

صبح روز یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ به همت امور فرهنگی مرکز و کانون مهارت های زندگی کارگاه آموزشی سبک زندگی سلامت محور برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه آموزشی دکتر شکوه جمالی به تبیین مفهوم سبک زندگی پرداخته و اظهار داشت: سبک زندگی مجموعه ای از رفتارها و انتخاب هاست که فرد در جریان زندگی خود از آن بهره مند می گردد.

وی هدف از سبک زندگی را ایجاد آرامش زندگی و سلامت اجتماعی دانست و افزود سلامت اجتماعی به معنای توانایی ایفای نقش و مسئولیت در جامعه است.

این روان شناس در ادامه در بیان مفهوم آرامش زندگی افزود: آرامش زندگی یعنی سلامت روان و بهتر زندگی کردن و بهره مندی از لذت های زندگی است.

وی در ادامه ورزش کردن، استفاده از غذای مناسب، خوابیدن و تمرکز را از مصادیق سبک زندگی برشمرد و اظهار داشت سبک زندگی بر روی بدن و ذهن تاثیرگذار است.

این مدرس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به بیان عوامل موثر بر سبک زندگی پرداخته و گفت: سلامت، نگرش، شرایط اجتماعی، فرهنگی و خلاقیت از جمله مولفه هایی است که بر روی ارتقاء سبک زندگی موثر است.

وی در پایان تغییرباورها توجه به ضرورت کیفیت زندگی و اهمیت نقش “خود” از جمله بایست های ارتقاء سبک زندگی با محوریت سلامت عنوان کرد.

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کارگاه آموزشی سبک زندگی سلامت محور برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.