امروز : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۸:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگاه آموزشی چالش های گردشگری وراهکارهای آن برگزار شد

عصر روز دوشنبه ۱۸ آذرماه سال ۱۳۹۸ کارگاه آموزشی چالش های گردشگری وراهکارهای آن توسط کانون ایران شناسی و گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد. در این کارگاه عباس هنرمند از مدرسان مرکز در سخنانی به تبیین نقش و تاثیر منابع و زیر ساخت ها ی  کشور وتاثیر مسائل سیاسی و اقتصادی در Read More

عصر روز دوشنبه ۱۸ آذرماه سال ۱۳۹۸ کارگاه آموزشی چالش های گردشگری وراهکارهای آن توسط کانون ایران شناسی و گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد.

در این کارگاه عباس هنرمند از مدرسان مرکز در سخنانی به تبیین نقش و تاثیر منابع و زیر ساخت ها ی  کشور وتاثیر مسائل سیاسی و اقتصادی در گردشگری و محافظت گردشگری از آسیب های کشور و توسعه گردشگری  پرداخت.

وی افزود: متولی های حوزه گردشگری و دولتی  کاملا ارزش گردشگری را درک نکردند و متاسفانه در کشور ما برنامه توسعه ملی در زمینه گردشگری وجود ندارد باتوجه به توانایی وزیرساخت های خوبی که در کشورمان وجود دارد نتوانستیم از آنها به درستی در زمینه گردشگری استفاده کنیم .

هنرمند در ادامه عدم محوریت گردشگری به عنوان یکی از محورهای اصلی توسعه اقتصادی کشور، پدیده مدرن سازی و عدم پایبندی به اصول توسعه پایدار، ضعف در مدیریت مقصد، فقدان آمارهای مستند گردشگری برای برنامه ریزی، توزیع نامناسب تعطیلات سالانه، توزیع نامناسب مقاصد سفر، ناامنی در سفر (حوادث و تصادفات جاده های)، عدم تعدیل پذیری سیستم قیمت گذاری خدمات در فصول کم مسافر، عدم برنامه ریزی برای حضور در بازارهای استراتژیک گردشگری، عدم اجرایی شدن کدهای دهگانه اخلاق جهانی گردشگری که به عنوان منشور گردشگری می باشد، عدم تشکیل کارگروه ملی و کد اخلاق جهانی گردشگری و کمبود زیرساخت ها و تجهیزات حمل و نقل مورد نیاز را از موانع و محدودیت های ساختاری در حوزه گردشگری برشمرد.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: ناآگاهی عمومی(در رسانه)، عدم توجه به گردشگری سبز در برنامه های توسعه، فصلی بودن سفر،تشویق دولت به سفر در ایام تعطیل، ضعف دستگاههای نظارتی بر نوع و کیفیت ارائه خدمات به گردشگران، منابع انسانی (ظرفیت سنجی)، کفایت دیپلماسی، عدم توجه به برند ملی و فقدان برنامه ریزی برای برند سازی گردشگری و تکنولوژی و شعار گردشگری را از موانع و محدودیت های رفتاری در حوزه گردشگری مطرح کرد.

هنرمند در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در گردشگری در ایران  موانع بزرگ در بحث روادیل است البته که صادرات داریم  اما زیرساخت هاش رو نداریم . هم آگاهی و هم نحو درخواست  رابه درستی نمی دانیم و در ایران بیشتر درگیر تعریف ناعادلانه برای تجهیزات خارجی را داریم (روان سازی) سود بازرگانی و عوارض گمرکی(به صرفه نیست) و استفاده از منابعی که به واسطه تحریم ها محدود شده، ضعف دستگاههای نظارتی بر نوع و کیفیت ارائه خدمات به گردشگران، عدم توجه به گردشگری سبز در برنامه های توسعه، کمبود زیر ساخت ها و تجهیزات حمل و نقل مورد نیاز، دانش و فن­آوری در اماکن اقامتی و پذیرایی و ارائه خدمات و… از عوامل محدودیت در ایران برشمرد.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کارگاه آموزشی چالش های گردشگری وراهکارهای آن برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.