امروز : جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

تاریخ : ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۸:۲۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گروهی از دانشجویان مرکز از موزه آبگینه بازدید کردند

صبح روز جمعه ۲۲ آذر ماه سال۱۳۹۸ گروهی از دانشجویان دوره کاردانی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳  به همراه استاد مربوطه سرکار خانم رنجبری در قالب اردوی علمی از موزه آبگینه تهران بازدید کردند. در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز Read More

صبح روز جمعه ۲۲ آذر ماه سال۱۳۹۸ گروهی از دانشجویان دوره کاردانی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳  به همراه استاد مربوطه سرکار خانم رنجبری در قالب اردوی علمی از موزه آبگینه تهران بازدید کردند.

در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، دانشجویان  علاوه بر آشنایی با بخش­های مختلف این موزه، با دست­اندرکاران موزه  نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است: موزه آبگینه که از آن به عنوان موزه تخصصی شیشه و سفال نیز یاد می شود، در خانه ای با بنای تاریخی از عصر قاجار واقع شده است. بنایی ۸ ضلعی با ۷۰۰۰ متر مربع وسعت که تاریخ سفال و شیشه در ایران را روایت می کند. به دستور قوام السلطنه در زمان احمد شاه قاجار با کاربری شخصی ساخته شد. طراحی داخلی این بنا توسط معماری اتریشی با ویترین های مختلف صورت گرفت و شاید بتوان گفت به دلیل نحوه ساخت و معماری، نورپردازی و اشیایی که در آن نگهداری می شود، یکی از پر بیننده ترین موزه های ایران است. نمای این بنا به شکل های متنوع آجرکاری شده و معماری و تزئینات آن، به تنهایی جذاب و دیدنی هستند. میتوان گفت ویترین‌های این موزه از زیباترین نمونه‌ها در نوع خود در تمام دنیاست.این موزه شامل ۲ طبقه با ۵ تالار می شود که در آنها شیشه و سفال مربوط به دوران قبل از اسلام  و دوران اسلامی در معرض نمایش قرار گرفته است.قدیمی ترین شی ای که در این موزه به چشم می خورد، سیلندر شیشه ای است که از معبد چغازنبیل کشف شده و به دوهزار سال پیش از میلاد برمی گردد.

شایان ذکر است: این بازدید که حدود ۳ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

 

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی گروهی از دانشجویان مرکز از موزه آبگینه بازدید کردند

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.