امروز : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۲/۲۰ - ۱۸:۱۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش جشن میلاد کوثر و نکوداشت مقام زن

جشن میلاد کوثر و نکوداشت مقام زن برگزار شد

جشن با شکوه میلاد کوثر و نکوداشت مقام زن بعدازظهر روز سه شنبه ۱۵ اسفندماه در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۳ تهران برگزار شد.

در این مراسم که به همت امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت و مشارکت نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی­کاربردی استان تهران، برپا شد، قائم مقام مرکز طی سخنانی تقارون میلاد حضرت زهرا (س) با نکوداشت مقام زن را بسیار با اهمیت دانست و افزود حضرت زهرا (س) نمونه کامل است که زنان امروز جامعه ما می­بایست از سیره این بانوی گرانقدر الگو بگیرند وی در ادامه حضرت زهرا (س) را برترین بانوی عالم هستی دانست و با اشاره به فرازهایی از حدیث کسا اظهار داشت: در این حدیث شریف از حضرت فاطمه (س) به عنوان شاخص یادشده است که این بزرگوار و سیره  ایشان را بایستی ملاک تشخیص راه از بیراه دانست.

ولی اله صرفی در پایان سخنان خود با اشاره به کسب رتبه دوم مرکز در بخش اجتماعی نخستین جشنواره سراسری رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی این موفقیت را ثمره تلاش و همدلی دانشجویان و دست­اندرکاران مرکز دانست .

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین دکتر محسن خاکی طی سخنانی با اشاره به فضائل حضرت زهرا (س) به تبیین روابط آن حضرت در زندگی خانوادگی پرداخت.

وی در سخنان خود زن و مرد را دارای ویژگی­هایی دانست که درک متقابل این ویژگی ها می­تواند از بروز اختلافات خانوادگی و از هم گسیختگی کانون خانواده جلوگیری کند.

دکتر خاکی  در بیان این ویژگی­ها اظهار داشت زنان نیاز به پشتیبانی و حمایت توسط یک مرد را دارند که این مرد می­تواند پدر، همسر، برادر و یا حتی فرزند پسر باشد.

وی در ادامه دومین ویژگی­ زنان و مردان را میل به اقتدار طلبی مرد و در مقابل تمایل به اطاعت پذیری زن دانست.

حجت الاسلام و المسلمین خاکی در بیان سومین ویژگی زن و مرد تمایل به صحبت کردن زن وشنیدن توسط مردان را از جمله این ویژگی­ها دانست.

وی همچنین مردان را متمایل به توانمندی و مورد تایید قرار گرفتن توسط زنان برشمرد و گفت زنان می­بایست با واکنش مثبت به این تمایلات از بروز رفتارهای پرخطر جلوگیری نمایند.

حجت الاسلام خاکی صحبت کردن، ابراز محبت، اعتماد و درک متقابل را از جمله مواردی دانست که منجر به کاهش آسیب های خانوادگی می­شود.

در بخش دیگری از این مراسم محمد اسدی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مداحی و مولودی خوانی پرداخت.

همچنین علیرضا استارمی دانشجوی رشته روابط عمومی مرکز که پیش از این موفق به کسب مقام اول در جشنواره ستاره صحنه های کشورشده بود با اجرای حرکات آکروباتیک و شعبده بازی موجب وجد وشعف دانشجویان شرکت کننده دراین مراسم گردید.

گفتنی است در پایان این مراسم از برگزیدگان مسابقه کتاب خوانی و بانوان مرکز نیز تقدیر به عمل آمد.

س.میرمحمدی

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی گزارش جشن میلاد کوثر و نکوداشت مقام زن

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.