امروز : سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴

تاریخ : ۱۳۹۴/۱۲/۲۵ - ۴:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش مراسم اففتاحیه نمایشگاه شیرینی های خانگی و صنایع دستی

“بسمه تعالی“ به گزارش روابط عمومی واحد ۳۳ : روز سه شنبه مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰ مراسم افتتاحیه نمایشگاه شیرینی های خانگی و صنایع دستی در سالن اجتماعات واحد ۳۳  برگزار شد. این مراسم که با رویکرد کارآفرینی و اشتغال دانشجویی برپا گردیده بود، با حضور آقای دکتر عباسی معاونت محترم پژوهشی و Read More

بسمه تعالی

به گزارش روابط عمومی واحد ۳۳ : روز سه شنبه مورخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۰ مراسم افتتاحیه نمایشگاه شیرینی های خانگی و صنایع دستی در سالن اجتماعات واحد ۳۳  برگزار شد.

این مراسم که با رویکرد کارآفرینی و اشتغال دانشجویی برپا گردیده بود، با حضور آقای دکتر عباسی معاونت محترم پژوهشی و فرهنگی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر افتتاح شد.

ایشان ضمن اینکه نسبت به فعالیت های مستمر فرهنگی و پژوهشی این مرکز اظهار امیدواری کرد، به این نکته نیز تاکید نمود که دانشگاه فضای خلق ایده هاست و این مهم در تشکل های دانشجویی علی الخصوص انجمن های علمی  رخ می نماید.

در این مراسم همچنین دکتر بنائیان سفید ریاست محترم دانشگاه به مناسبت همزمانی  ۸  مارس روز جهانی زن نکاتی ارزشمند  را در خصوص جایگاه زن در اسلام در مقایسه با  غرب  مطرح نمود. همچنین بهار را تلفیق سنت و معنویت دانست.

پس از آن خانم علی آقایی از دانشجویان  کارشناسی رشه آشپزی  به ایراد مقاله ای در خصوص تاریخچه و فلسفه ی چهارشنبه سوری و خوراکی ها و آجیل های مرسوم آن پرداخت.

در گوشه ای از سالن، دانشجویان اعضای انجمن،  میزهایی را  به زیور هنرهای خود آرائیده بودند که مورد استقبال روسا؛ اساتید و دانشجویان واقع شده بود. (سفره های هفتسین، شیرینی های خانگی، کیک، فینگر فود و صنایع دستی و …)

در پایان این مراسم خانم محمدجعفر مسئول امور فرهنگی دانشگاه:  ضمن قدردانی از حضور معاونت محترم جناب آقای دکتر عباسی و مسئول محترم فرهنگی و پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر، سرکار خانم دادگر،  حضور این عزیزان را انگیزه و حمایتی بر فعالیت های دانشجویی دانست.

همچنین از پشتیبانی های معاونت محترم فرهنگی حاج آقای صرفی،  زحمات انجمن علمی آشپزی و هتلداری ،کلیه  همکاران و دانشجویانی که در پرپایی نمایشگاه همکاری نمودند صمیمانه تقدیر و تشکر نمود و دست مریزاد گفت.

و از حضار دعوت شد تا از غرفه ها دیدن فرمایند..

سرفراز باشید

امور فرهنگی واحد ۳۳

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی گزارش مراسم اففتاحیه نمایشگاه شیرینی های خانگی و صنایع دستی

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.