امروز : دوشنبه ۸ دی ۱۳۹۳

تاریخ : ۱۳۹۳/۱۰/۰۸ - ۵:۳۶ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش همایش علمی گردشگری واحد ۳۳

  همایش علمی گردشگری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران مورخ ۲۳/۰۹/۹۳ با حضور دکتر محمد بنائیان سفید رئیس مرکز، دکتر عباسی مشاور پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر،ولی اله صرفی قائم مقام، عبادرضا اسلامی مدیرگروه رشته گردشگری واحد ۳۳ ،اساتید، همکارن، بزرگواران و مدعوین دیگر به Read More

همایش علمی گردشگری

 itng

همایش علمی گردشگری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران مورخ ۲۳/۰۹/۹۳ با حضور دکتر محمد بنائیان سفید رئیس مرکز، دکتر عباسی مشاور پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی فرهنگ و هنر،ولی اله صرفی قائم مقام، عبادرضا اسلامی مدیرگروه رشته گردشگری واحد ۳۳ ،اساتید، همکارن، بزرگواران و مدعوین دیگر به مناسبت هفته پژوهش برگزار گردید:

در این همایش علمی ضمن تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود ملی دکتر بنائیان سفید ریاست مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ وهنر واحد ۳۳ تهران ضمن درود به روح پرفتوح امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی و با آرزوی طول عمر مقام معظم رهبری “مدظله العالی” و عرض خیر مقدم خدمت حضار و مدعوین گرانقدر، دانشجویان معزز و اساتید بزرگوار ، به بیان سخنانی در خصوص صبقه ی پژوهش و اهمیت آن در جهان امروز پرداخت و گفت: خداوند به انسان ابزار شناخت را که همان عقل، چشم،حواس و … می باشد بخشید تا انسان پدیده های جهان هستی را درک و با هدف از خلقت آشنا گردد تا ما درباره ی این مهم تعمق کنیم.

وی ضمن اشاره به آیه ۱۳۷ سوره آل عمران ” قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِکُمْ سُنَنٌ فَسِیرُواْ فِی الأَرْضِ فَانْظُرُواْ کَیْفَ کَانَ عَاقِبَهُ الْمُکَذَّبِینَ (همانا پیش از شما سنت ها و آدابی وجود داشته است ، پس بگردید و سیاحت کنید و سرگذشت گذشتگان را ببینید)” و به “نقل از فرمایش حضرت علی(ع) گفت: انسان می تواند در گوشه ای از کتابخانه بنشیند و جهانی را مورد مطالعه قرار دهد”

پس از آن اشاره نمود: در عرصه ی حیات بشری عقل، ادب، دین و علم از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است. پژوهش در ذات انسان به عنوان یک حقیقت نهفته است.بنابراین حقیقت جویی در ذات و فطرت انسان، لایتغیر است و فطرت انسان دارای پنج بعد می باشد:

۱-حقیقت جویی که موجب تولید علم و دانش است

۲-زیبایی دوستی که زایش هنر است

۳- نیک خواهی که زایش اخلاق است

۴- عبادت که بروز پرستش است.

۵- خلاقیت و نوآوری

وی افزود: پس بحث پژوهش و تحقیقات از ابتدای خلقت وجود داشته است اما از سال ۱۹۷۰ مورد توجه اندیشمندان و پژوهشگران قرار گرفته و در روش های مختلف کمی و کیفی وسیع و عمیق شده است.

دکتر بنائیان سفید در ادامه به ویژگی های پژوهشگر اشاره کرد و گفت پژوهشگر باید نسبت به کار خود تخصص داشته باشد، دارای انگیزه ی کافی و به روش های تحقیق و آمار و انتخاب موضوع ارزشمند واقف باشد.

ایشان پس از این به توضیح کاملی در خصوص انواع روش های تحقیقات توصیفی و تجربی، تحقیقات کمی و کیفی پرداخت.

وی خاطر نشان کرد: تحقیقات گردشگری امروز به عنوان یک صنعت مهم مطرح است و علاوه بر آن گردشگری فضاهای مجازی و الکترونیک هم مطرح می باشد و باید مبحث گردشگری را با روش تحقیقات کیفی مورد بررسی قرار داد چرا که به عوامل متعددی بستگی دارد.

وی افزود: امروزه رشته گردشگری بسیار مهم است چون در عرصه اقتصاد می تواند حرف اول را بزند. همچنین می تواند در تمدن سازی و معرفی تمدن نوین ایرانی- اسلامی به جهان اثر اساسی داشته باشد. وقتی بحث گردشگری در سطح بین الملل مطرح می شود به معنی تبادل فرهنگ، تبادل تمدن، آشنایی و آگاهی نسبت به داشته های پیشین و امروز است.

به گزارش روابط عمومی واحد ۳۳: به مناسبت مصادف شدن هفته پژوهش و سالروز بزرگداشت اربعین حسینی نماهنگی در این خصوص به سمع و نظر مبارک حضار رسید، باشد که دقایقی هرچند کوتاه با قافله اسرا همراه و همسفر باشیم.

پس از آن دکتر عباسی، مشاور پژوهشی موسسه آموزش عالی علمی- کاربردی فرهنگ و هنر نیز به بیان سخنانی پرداخت و گفت: سنجش سطح دانایی هر جامعه وابسته به میزان تولید و مصرف اطلاعات است که بحث پژوهش درباب تولید اطلاعات مطرح می شود. از طرفی دانشگاه فقط یک فضای فیزیکی نیست و تنها در آموزش خلاصه نمی شود بلکه یک فضای تولید ایده است.

وی افزود: به عقیده من اگر قبول کنیم که منشا خوبی علم است پس باید محور زندگی ما علم باشد.

در این بین فیلم کوتاهی از دستاوردهای جشنواره مهرگان گردشگری با چشم انداز فعالیت های اقتصادی فارغ التحصیلان این رشته که همزمان با روز جهانی گردشگری مورخ ۰۵/۰۷/۹۳ برگزار گردیده بود، تهیه شده توسط واحد فرهنگی و انفورماتیک مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران به سمع و نظر مبارک حضار رسید.

در ادامه عبادرضا اسلامی داور همایش و مدیر گروه رشته گردشگری مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران ضمن عرض ادب و خیر مقدم خدمت حضار و تشکر از همراهان و مسئولین آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه در برگزاری این همایش و معرفی مهندس قلی زاده از فعالان عرصه گردشگری بین الملل گفت: هیچ لذتی بالاتر از حضور در بستر فعالیت های دانشجویی نیست و رویکرد همایش را فرهنگی و عملکردی دانست.

وی با بیان اینکه ۳۰ اثر به دبیرخانه همایش رسید افزود: اکثر مقالات شرایط انتخاب ویژه را نداشته و در ادامه گفت: هیچ اثری رتبه اول و دوم را کسب نکرد و از این بین مقاله ارائه شده توسط دانشجوی کارشناسی حرفه ای گردشگری خانم الهام سادات سید علی با موضوع “نوروز و توسعه پایدارگردشگری داخلی”به عنوان رتبه سوم معرفی و از ایشان جهت ارائه ی مقاله ی خویش دعوت به عمل آمد و پس از آن به همراه لوح سپاس و کارت هدیه به مبلغ یک میلیون ریال از ایشان تقدیر و تشکر گردید.

وی ادامه داد: یکی از دلایل حذف بخش اعظم مقالات، نداشتن روش علمی ذکر شده در تحقیق و پژوهش است که در بیشتر مقالات این موضوع موجب عدم دریافت نمره لازم شده است.

و در پایان مراسم از اساتید بزرگوار و دانشجویان همراه و فعال در جشنواره مهرگان گردشگری با لوح سپاس و هدیه تقدیر شد که اسامی این عزیزان به شرح ذیل است:

همکار واحد فرهنگی خانم محمدجعفر، اساتید بزرگوار جناب آقای عباس هنرمند و جناب آقای حمزه توانا ، جناب آقای اسلامی و دانشجویان معزز خانم ها: مریم سادات محتشمی، الهام سادات سیدعلی، سیده نرگس حسینی، سهیلا وحیدمحمدی، عشرت بختیاری، هلیا امیدی، هانیه دشتیان، مهتاب حسن زاده، فرشته هارونی قلعه شاهرخی و فرحناز محسنی آراسته

همچنین در این مراسم از سه نفر از نفرات برتر مسابقه کتابخوانی سبک زندگی اسلامی- ایرانی با اهدای لوح یادبود و هدیه تقدیر به عمل آمد که اسامی آنها به شرح ذیل است:

فرشته عبدیائی
تهمینه محمدخانی
معصومه موسوی رینه

لازم به ذکر است در این مراسم استاد بزرگوار آقای شاهی آذر و دانشجویان رشته کاردانی حرفه ای آشپزی دو میز از غذاهای سنتی و محلی شهرهای مختلف را ارائه نموده و از کلیه حضار پذیرایی نمودند، که اسامی این دانشجویان به شرح ذیل می باشد:

مریم ابراهیمی
آدرینه ماندنی
نوید خادم حیدری
شهناز فاریابی
منیژه درمنکی فراهانی
خدیجه علوی زاده
منیژه بلوچ

معصومه شمس
مونا صفر زاده
محبوبه شرفی
مهناز وزیری
حورا رحیمیان
فاطمه شهسواری
مژده محمدی
زهرا قاسمپور

روابط عمومی مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی گزارش همایش علمی گردشگری واحد ۳۳

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.