امروز : دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۰۹ - ۶:۳۹ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

آئین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور نو دانشجویان مرکز برگزار شد

آئین آغاز سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ با حضور جمعی از نو دانشجویان و دست اندرکاران مرکز برگزار شد.

 

آئین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور نو دانشجویان مرکز برگزار شد

 

عصر روز دوشنبه ۹ مهر ماه سال جاری، آئین آغاز سال تحصیلی ۹۸-۱۳۹۷ با حضور جمعی از نو دانشجویان و دست اندرکاران مرکز برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمد بنائیان سفید رییس مرکز در سخنانی با گرامی داشت آغاز سال تحصیلی دانشگاه علمی کاربردی را به عنوان مصداق دانشگاه کارآفرین دانسته و افزود: دانشجویان این دانشگاه بایستی علاوه بر یافته های علمی، این یافته ها را در جنبه های عملی زندگی به کار بندند.

وی ادامه داد: این توقع از دانشجویان شاغل به تحصیل در این دانشگاه می رود تا دانش را به مهارت تبدیل نموده و در پیشبرد امور جامعه سهیم باشند.

بنائیان سفید افزود: با این نگرش می توان انتظار داشت که به جای بازار یابی به دنبال بازار سازی باشیم و این همان مدل کارآفرینی است.

رییس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۳ تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرآیندهای کارآفرینی گفت: برآیند دانش و تجربه و مهارت منجر به تولید ثروت می شود و این دانشگاه بسترهای مناسبی در این زمینه داراست.

وی خطاب به دانشجویان حاضر اظهار داشت: موضوع دیگری که دانشجویان در این دانشگاه بایستی دنبال نمایند، برقراری آشتی بین حرفه و اخلاق است که از آن  به عنوان اخلاق کاربردی یاد می شود.

بنائیان سفید اخلاق کاربردی را برقراری ارتباط منطقی بین تجربه، مهارت و تخصص با اخلاق تعریف نمود و در بیان شاخص های آن به تعهد کاری، مسؤلیت پذیری، کیفیت پذیری و رقابت پذیری اشاره داشت.

در این مراسم قائم مقام مرکز نیز طی سخنانی ضمن تأکید بر ضرورت علم آموزی، آن را یکی از مصادیق عبادت بر شمرد و افزود تحصیل علم و معرفت یکی از فضائل بزرگ است و همچون عبادت الهی دارای اهمیت است.

وی افزود: از این منظر دانشگاه نیز محل فراگیری علم است، نهادی مقدس به شمار می رود لذا از دانشجویان انتظار می رود شئون این نهاد مقدس را به نحو شایسته رعایت نمایند.

ولی الله صرفی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت اهتمام دانشجویان به مباحث درسی خطاب به آنان گفت: دانشجویان بایستی حضور فعالانه ای در کلاس درس و مباحث آموزشی داشته باشند. وی ادامه داد: دانشجویان از انباشت دروس برای روزهای پایانی نیم سال جلوگیری نمایند.

معاون دانشجویی و فرهنگی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به رویکرد مرکز به منظور جلب دانشجویان به انجام فعالیت های علمی، فرهنگی و هنری از آنان خواست تا ظرفیت های خود را در قالب فعالیت در انجمن های علمی و کانون های فرهنگی بروز دهند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع شهریه های دانشجویی تأکید کرد: این مرکز بر پایه شهریه های دانشجویی استوار است، لذا دانشجویان اهتمام لازم به منظور پرداخت شهریه ها در موعد مقرر را به عمل آورند.

ولی الله صرفی در بخش پایانی سخنان خود به معرفی هریک از دست اندرکاران و عوامل اجرایی مرکز پرداخت.

شایان ذکر است؛ در پایان این مراسم خانم میرطاهری معاون آموزش  و خانم دشتگرد مسئول حراست مرکز، طی سخنانی هر یک به معرفی واحدهای تحت مسئولیت خود پرداختند.

س.میرمحمدی

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی آئین آغاز سال تحصیلی جدید با حضور نو دانشجویان مرکز برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.