امروز : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۲۷ - ۷:۰۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازدید گروهی، دانشجویان از کاخ گلستان

عصر روز یکشنبه ۲۷ آبان ماه سال جاری گروهی از دانشجویان دوره کاردانی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ به همراه استاد مربوطه آقای هنرمند در قالب اردوی علمی از کاخ موزه گلستان بازدید کردند.

در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری مرکز صورت پذیرفت، دانشجویان علاوه برآشنایی با بخش های مختلف این هتل با دست­اندرکاران کاخ گلستان نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است: کاخ گلستان مجموعه­ای از بناهاست که در میدان ارگ تهران واقع شده است. بناهای این کاخ در زمان­های مختلف ساخته شده­اند. کاخ گلستان بخشی از ارگ سلطنتی تاریخی بوده است. مجموعه گلستان که نامش همیشه با سلسله قاجار همراه بوده در زمان شاه عباس صفوی ساخته شده و در زمان کریمخان زند با اضافه شدن دیوان خانه به آن، سر و شکلش به کلی عوض شد. اما اهمیت واقعی این مجموعه به دوران آغامحمدخان قاجار بر­می­گردد. آغامحمد خان پس از غلبه بر لطفعلی خان زند در نوروز سال بعد در این کاخ تاجگذاری کرد و با این حرکت اهمیت ارگ سلطنتی گلستان را افزایش داد. بعد از فتحعلی شاه و ناصرالدین شاه همین رویه را پیش گرفتندو جشن­های تاجگذاری را در این کاخ برگزار کردند.

شایان ذکر است: این بازدید که حدود ۴ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

 

 

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی بازدید گروهی، دانشجویان از کاخ گلستان

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.