امروز : شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۲۲ - ۵:۲۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بازدید گروهی دانشجویان از مجموعه باغ موزه مینیاتور

بازدید گروهی دانشجویان دوره ی کاردانی از باغ مینیاتور.

صیح روز جمعه ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری گروهی از دانشجویان دوره کاردانی رشته گردشگری مرکز علمی کاربردی فرهنگ وهنر واحد ۳۳ به همراه استاد مربوطه خانم شفیع زاده در قالب اردوی علمی از باغ موزه مینیاتور تهران بازدید کردند.
در این بازدید که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، دانشجویان علاوه بر آشنایی با بخش¬های مختلف این موزه با دست اندر کاران موزه نیز به بحث و گفتگو پرداختند.
گفتنی است: فضای این باغ‌موزه تلفیقی از معماری مدرن و باغ‌سازی سنتی پارسی است.بوستان مینیاتور فضای باز و مشجری است که به ارزش¬های فرهنگی، تاریخی ومعماری می¬پردازد. باغ موزه مینیاتور تهران اولین موزه مینیاتوری کشور است که در سال ۱۳۹۲ افتتاح شده است و محیطی بسیار دلنشین دارد. در گالری این موزه که محیطی بسیار زیبا و مدرن دارد، تصاویری از آثار باستانی کشورمان که در فهرست میراث جهانی ثبت شده‌اند به نمایش در آمده است. در محیط کاخ هم ماکت‌هایی بسیار زیبا از این آثار باستانی که با جزییات بسیار خوبی ساخته شده‌اند وجود دارد. ماکت‌های به نمایش درآمده شامل تخت جمشید، چغازنبیل، میدان نقش‌جهان اصفهان، پاسارگاد، تخت سلیمان، گنبد سلطانیه، ارگ بم، کلیساهای ارامنه، کوه و کتیبه بیستون، مجموعه شیخ صفی‌الدین اردبیلی، بازار تبریز،
آبشارهای شوشتر و گنبد قابوس در مقیاس یک بیست و پنجم هستند. در ساختن این باغ عناصر اصیل معماری ایرانی مانند کاشی‌کاری، حوض و آبراه‌های باغ در نظر گرفته شده است.
شایان ذکر است: این بازدید که حدود ۴ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت دانشجویان شرکت کننده قرار گرفت.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی بازدید گروهی دانشجویان از مجموعه باغ موزه مینیاتور

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.