صبح روز سه شنبه ۹ مهر ماه سال جاری گروهی از کارمندان مرکز علمی­ کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳  در قالب اردوی علمی از باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بازدید کردند.

در این بازدید که به همت امور فرهنگی مرکز صورت پذیرفت، کارمندان علاوه بر آشنایی با بخش­های مختلف این موزه ، با دست­اندرکاران موزه نیز به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است:این موزه یکی از بزرگ ترین باغ موزه های کشور محسوب می شود و از آخرین تکنولوژی های روز برای نمایش اسناد و تصاویر جنگ بهره گرفته شده است، از این موزه به عنوان بزرگ ترین موزه جنگ جهان اسلام و مدرن ترین موزه غرب آسیا یاد شده است.

همچنین با بازدید از موزه به شکلی کاملا ملموس و متفاوت در دنیای جنگ تحمیلی قرار می گیرید و عناصر به کار گرفته شده در این موزه با فاکتورهای مختلف دوران جنگ، از سلاح گرفته تا فرماندهان بزرگ جنگ و حال و هوای ایران پیش از حمله عراق آشنا می شوید.

گفتنی است،  ساختمان موزه دارای معماری بسیار منحصر به فردی است،  موزه علاوه بر ساختمان اصلی دارای یک سراسر نما با قابلیت نمایش فیلم به صورت ۳۶۰ درجه با افکت های ویژه است، موزه در انتهای یک باغ ساخته شده است که عناصر و گیاهان استفاده شده در آن کاملا مفهومی و نمادین هستند.

شایان ذکراست: این بازدید که حدود ۵ ساعت به طول انجامید، مورد استقبال و رضایت شرکت کننده قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید...
فهرست