امروز : دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۱۷ - ۱۳:۲۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

بزرگداشت مقام استاد و سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) برگزار شد

گزارش مراسم در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳

عصر روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت ماه همزمان با شب میلاد با سعادت حضرت ولی عصر(عج) ، در آستانه سالروز شهادت استاد شهید مرتضی مطهری(ره) و بزرگداشت مقام استاد، مراسم با شکوهی در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۳ تهران برگزار شد.

در این مراسم که به همت امور فرهنگی مرکز برگزار گردید، دکتر محمد بنائیان سفید طی سخنانی با اشاره به میلاد امام عصر(عج) را بسیار با اهمیت توصیف نمود و افزود: از آنجایی شرایط مناسب برای انجام مأموریت امامت برای آن حضرت وجود نداشت، به اذن پروردگار در غیبت قرار گرفتند که این امر ابتدا به صورت غیبت صغری بود بدین معنا که امام(عج) با چند تن از نواب خود ارتباط داشت ولی بعدها این ارتباط منقطع شد و حضرت به واسطه علما که به فرموده امام حسن عسگری(ع) امانت داران رسالت بودند، به امر هدایت امت پرداختند.
وی در تبیین ویژگی های علمای عصر غیبت اظهار داشت: علمای عصر غیبت امام معصوم(ع) می بایست دارای یک سری شاخص ها و ویژگی هایی باشند که از جمله این ویژگی ها عبارتند از آشنایی با معارف دین و توان حفاظت از آن، عدالت، پرهیز از هوای نفس و…
رییس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران در ادامه سخنان خود با طرح این این سؤال که چرا انقلاب حضرت مهدی(عج) انجام نمی پذیرد، گفت: اینکه چرا انقلاب حضرت به وقوع نمی پیوندد دلایلی دارد که جهانی بودن انقلاب حضرت و عدم انحصار آن در بین قوم و یا اقوامی از جمله آن است.
بنائیان سفید در تببین دلیل دیگر عدم وقوع انقلاب حضرت مهدی(عج) اظهار داشت: دلیل دیگر عدم وقوع انقلاب آن حضرت عدم وجود انسان های انقلابی است. چرا که پذیرش مردم از مهم ترین شرایط موفقیت یک دگرگونی بزرگ جهانی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بزرگداشت مقام استاد اظهار داشت: هنگامی صحبت از معلمی می شود پرورش تعقل ، تفکر و پرورش نیروهای ارزشی به ذهن متبادر می شود.
بناییان سفید محبت، ایمان، فهم و رشد خلاقیت را از جمله مواردی بر شمرد که می توان از آن به عنوان وظیفه معلمان و استادان نام برد.
رییس مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران در بخش پایانی خود با اشاره به مأموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: وجود دانشگاه جامع علمی کاربردی به عنوان دانشگاهی که از آن به عنوان مصداق دانشگاه کارآفرین یاد می شود به این جهت است که در این دانشگاه زمینه رشد خلاقیت در بین دانشجویان فراهم می شود.
وی ادامه داد: در این دانشگاه شرایطی می بایست فراهم شود تا دانشجو بتواند یافته های علمی و تجربی خود را مورد استفاده قرار دهد و از این منظر تفاوتی میان این دانشگاه با سایر مراکز آموزش عالی وجود دارد.
پس از سخنان رییس مرکز، از جمع استادان مدرسان حاضر تقدیر و سپس مولودی خوانی توسط حامد بستان منش یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) اجرا شد.
همچنین اجرای حرکات آکروباتیک و تردستی توسط علی رضا استارمی از دانشجویان رشته روابط عمومی مرکز نیز شور و هیجان مضاعفی به این مراسم بخشید.

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی بزرگداشت مقام استاد و سالروز ولادت حضرت ولی عصر(عج) برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.