حقوق مدیریت بازاریابی گردشگری هتلداری طراحی لباس آشپزی مترجمی تشریفات روابط عمومی معماری کامپیوتر و برنامه نویسی

ثبت نام بیست و دومین عتبات دانشگاهیان

ثبت نام بیست و دومین عتبات دانشگاهیان

۱۴۰۰-۱۱-۱۷

قابل توجه اساتید، دانشجویان و همکاران محترم تمام مراکز آموزش علمی کاربردی و مراکز دانشگاهی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک؛ثبت نام بیست و دومین دوره عتبات دانشگاهیان، ویژه اساتید، دانشجویان و کارکنان دانشگاه های کشور چهاردهم تا بیستم بهمن ماه در سایت لبیک www.labbayk.ir انجام خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطهری پور؛رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان ضمن عرض تبریک آغاز ماه مبارک رجب و میلاد با سعادت حضرت امام محمد باقر(ع) گفت:با توجه به برنامه‌ریزی های صورت گرفته،دانشگاهیان مشتاق سفر زیارتی عتبات عالیات می‌توانند از امروز ۱۴ بهمن ماه با مراجعه به سایت لبیک به نشانی www.labbayk.ir برای ثبت نام در کاروان های عتبات اقدام کنند.

حجت الاسلام والمسلمین مطهری پور گفت:بیست و دومین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از اوایل اسفند ماه آغاز خواهد شد که جزئیات و نحوه ثبت نام در سامانه samaneh.labbayk.ir بیان شده است.

وی افزود:این دوره از اعزام دانشگاهیان که در اسفندماه سال جاری و فروردین ماه ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد، با مناسبت های ویژه ای چون مبعث حضرت رسول اکرم (ص)،اعیاد خجسته شعبانیه و ایام نوروز همزمان خواهد بود و اعزام ها تا پیش از ماه مبارک رمضان به پایان خواهد رسید.

مطهری پورگفت:به دلیل قرار گرفتن مناسبت های خاص در این دوره و وقفه دوساله در اعزام ها به دلیل شرایط کرونایی، از داوطلبان تقاضا می شود که ثبت نام خود را به روزهای پایانی موکول نکنند.

samaneh.labbayk.ir


ثبت نام و قرعه کشی

 • ثبت نام از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۴ تا ۱۴۰۰/۱۱/۲۰ می باشد، و نتایج قرعه کشی از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ در سایت لبیک قابل رؤیت خواهد بود.
 • اعزام دانشگاهیان به عتبات دوره بیست و دوم ازتاریخ ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ آغاز و تا ۱۴۰۱/۰۱/۱۰ ادامه خواهد داشت. (بازه اعزام دختران مجرد یکم تا بیستم اسفند و پسران مجرد بیست و یکم اسفند تا دهم فروردین خواهد بود )
 • هر فرد می تواند در هنگام ثبت نام، دو اولویت متفاوت برای تاریخ سفر خود انتخاب نماید.
 • با توجه به اینکه برای هر تاریخ اعزام، قرعه کشی مجزا صورت خواهد پذیرفت، احتمال پذیرفته شدن در تاریخ هایی که متقاضی بیشتری دارند، مثل ایام عید نوروز کمتر خواهد بود.

قوانین کلی

 • کلیه دانشگاهیان اعم ازاساتید، کارمندان و دانشجویان دانشگاه ها می توانند درثبت نام عتبات دانشگاهیان شرکت نمایند.
 • دانشگاهیان می توانند به صورت فردی ویا در صورت تمایل تا سه نفر همراه : شامل همسر و دو فرزند را نیز به همراه خود ثبت نام نمایند.
 • ثبت نام و اعزام پدر و مادر به همراه دانشگاهیان به هیچ عنوان مقدور نمی باشد.
 • با توجه به شیوع بیماری کرونا،کلیه اعزام ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستورالعمل های ستاد ملی کرونا و مسئولان وزارت محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی خواهد بود. تزریق حداقل دو دوز واکسن برای کلیه زائران الزامی میباشد.
 • اعزام از استان محل تحصیل و یا تدریس خواهد بود. به دلیل اینکه تعیین کاروان و تاریخ اعزام، توسط شخص زائر صورت می گیرد، امکان جابه جائی درمراحل بعدی وجود نخواهد داشت.
 • دانشجوی متقاضی می‌بایست در هنگام ثبت نام مشغول به تحصیل باشد و برای اساتید و کارکنان محترم، ارائه حکم کارگزینی الزامی است.
 • افرادی که قبلاً با کاروان‌های عمره یا عتبات دانشجویی (دانشگاهیان) مشرف شده‌اند منعی برای ثبت نام و تشرف در قالب کاروان‌های عتبات دانشگاهیان را نخواهند داشت.
 • قبل از ثبت نام همراهان با ایشان مشورت کرده و پس از اطمینان از تمایل آنها برای سفرثبت نام نمایید .در ضمن وارد کردن کد ملی حقیقی و منطبق با ثبت احوال اجباری می باشد.
 • با توجه به مستقل بودن حج و زیارت کاشان از استان اصفهان و تعداد زیاد درخواست اعزام از این شهر، متقاضیان می توانند در گزینه انتخاب استان ، شهر کاشان را انتخاب و از اعزام با کاروانهای دانشگاهی این شهر بهره مند گردند.

هزینه و مدت سفر

 • با توجه به تاثیر نرخ ارز بر قیمت تمام شده سفر؛ ممکن است هزینه سفر در طول بازه اعزام تغییرکند. هزینه کاروان های عتبات دانشگاهیان برای کاروان های هوایی حدوداً ۸.۵ تا ۹ میلیون تومان و زمینی حدود ۴.۵ تا ۵ میلیون تومان خواهد بود، که نرخ هر استان با توجه به دوری و نزدیکی به مرز، متفاوت می باشد.
 • با رایزنی های صورت گرفته تخفیفاتی برای کاروانهای دانشجویی در نظر گرفته شده که قیمت آن نسبت به کاروانهای هم درجه سازمان حج و زیارت تا حدودی کمتر می باشد.
 • هزینه سفر کاروان های مناسبتی در ایام نوروز (۲۴ اسفند تا ۹ فروردین)، احتمالاً افزایش خواهد داشت. 
 • درجه کاروان های هوایی الف و کاروانهای زمینی ب می باشد . همچمنین مدت سفر هفت شب؛ شامل سه شب نجف، سه شب کربلا و یک شب کاظمین(زیارت سامرا به صورت عبوری) می باشد.

تسهیلات ویژه کاروان های دانشجویی

 • با مساعدت بانک ملت، به کلیه زائرین(اعم از اساتید؛ دانشجویان و کارمندان)، تسهیلات قرض الحسنه به مبلغ ۶۰ میلیون ریال برای کاروان های هوائی و ۳۰ میلیون ریال برای کاروان های زمینی با بازپرداخت ۱۸ ماهه (کارمزد ۴ درصد) اعطا خواهد شد.  
  تسهیلات بانک ملت به یک نفر همراه(فقط همسر) نیز تعلق خواهد گرفت.
 • همچنین طبق تفاهم نامه با صندوق رفاه وزارت علوم تحقیقات و فنآوری؛ بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان می توانند از تسهیلات این صندوق طبق آئین نامه صندوق؛ استفاده نمایند. مبلغ تسهیلات برای کاروان هوایی، ۶۰ میلیون و زمینی، ۳۰ میلیون ریال می باشد.
 • ازجمله مزایای عتبات دانشگاهیان یکدست دانشگاهی بودن اعضاء کاروان؛ برنامه های فرهنگی ویژه برای دانشگاهیان در سفر، اعطاء تسهیلات قرض الحسنه، وهمچنین سهولت اخذ مجوز خروج از کشور مشمولین(که نیازی به مراجعه خود شخص به نظام وظیفه و ارائه وثیقه و سایر موارد نیست و این کار توسط ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنما صورت می گیرد) می باشد.


دسته ها: فرهنگی

برچسب‌ها:, ,

uast

لینک های مفید

گواهی اشتغال به تحصیل

درخواست گواهی

کلیک کنید

چارت رشته ها

مشاهده چارت رشته

کلیک کنید

ثبت نام در دانشگاه

ثبت نام

کلیک کنید

سرفصل رشته ها

دانلود سرفصل دروس

کلیک کنید

کارگاه های آموزشی

ثبت نام در کارگاه

کلیک کنید

فرم های آموزشی

دانلود فرم

کلیک کنید
uast
مشاوره و ثبت نام