امروز : یکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۲۰ - ۶:۴۲ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

جشن بزرگ میلاد کریم اهل بیت (ع) برگزار شد

برگزاری جشن با شکوه در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳٫

به مناسبت فرارسیدن میلاد با سعادت کریم اهل بیت حضرت امام حسن (ع) جشن باشکوهی در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران منعقد شد.
در این محفل با شکوه که توسط امور فرهنگی مرکز و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علمی کاربردی استان تهران برگزار شد، حجت والاسلام مصطفی مرشد سلوک طی سخنانی ضمن تبیین فضایل ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه گشایش درهای رحمت پروردگار دانست و افزود: در این ماه مومنان مهمان و خداوند میزبان آنهاست و هر چه مومنان بیشتر از برکات این ماه بهره مند گردند، میزبان رضایت بیشتری از آنان دارد.
وی در ادامه به بیان روایتی از امیرالمومنین حضرت علی (ع) پرداخت و گفت: به فرموده امام علی (ع) فضایل این ماه نسبت به دیگرماه های سال مانند فضایل ائمه طاهرین به سایر انسان هاست.
حجت السلام مرشد سلوک در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر روایت دیگری از پیامبر اکرم (ص) که فرموند در ماه مبارک رمضان خواب روزه دار عبادت و نفس کشیدن آن تسبیح است اظهار داشت: مومنان در این ماه می بایستی تنها از معصیت دوری کنند تا مشمول رحمت هرچه بیشتر پروردگارعالم شوند.
وی ادامه داد: ناامیدی از رحمت خداوند گناه است و همه ما باید امیدوار نسبت به رحمت خالق خود باشیم تا این امید موجب رهایی ما از عذاب روز قیامت گردد چرا که قیامت بازتاب اعمال دنیاست.
حجت الاسلام مرشد سلوک در بخش دیگری از سخنان خود به میلاد با سعادت امام حسن مجتبی اشاره کرد و گفت: نیمه ماه مبارک رمضان مهمانی در مهمانی است .وی با اشاره به صفات و القاب ائمه معصومین (ع) افزود:صفات و القاب امامان ما بی دلیل نیست واین امر در
مورد امام مجتبی (ع) نیز صادق است چرا که از ایشان به عنوان کریم اهل بیت (ع) یاد می شود و سیره این امام بزرگوار موید کرامت ایشان است.
مرشد سلوک در پایان با ذکر روایتی از پیشوای دوم شیعیان افزود: امام حسن (ع) می فرمایند هرچه برای خود نمی پسندی برای دیگران نیز مپسند و این روایت برما پیروان آن حضرت است که به توصیه های ایشان و نیز سایر ائمه معصومین عمل نماییم.
در ادامه این مراسم دو تن از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مولودی خوانی و سرود پرداختند
گفتنی است اجرای مسابقه از بخش های جنبی این جشن باشکوه بود.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی جشن بزرگ  میلاد کریم اهل بیت (ع) برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.