امروز : شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۲۰ - ۱۶:۵۰ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

خبر بازدید از مرکز آموزش دریانوردی‎

بازدید گروهی از دانشجویان از مرکز آموزش های دریانوردی کیش روآبی

جمعی از دانشجویان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران پیش از ظهر دوشنبه ۸ آبان ماه سال جاری با حضور در مرکز آموزش های دریانوردی کیش روآبی ضمن بازدید با مأموریت ها و بخش های مختلف این مرکز آشنا شدند.

در این بازدید که به همت انجمن علمی گردشگری و با حمایت امور فرهنگی مرکز انجام شد، سلیمانی مدیر عامل مرکز آموزش های دریانوردی کیش روآبی توضیحاتی در خصوص فعالیت های این مرکز ارائه نمود.

سلیمانی اظهار داشت: این مرکز در سال ۱۳۸۴ به منظور ارائه آموزش های تخصصی دریانوردی از ملوانی تا افسری تأسیس گردیده و مورد تأیید سازمان جهانی دریانوردی IMO است که در ایران به اسم PMO آن را می شناسند.

وی یکی از نکات حائز اهمیت در مسأله دریانوردی را بین المللی بودن آن دانست و افزود: از آنجا که فعالیت کارآموزان مرکز فراتر از مرزهای جغرافیایی است لذا می بایست تمام الزامات و شرایط آن رعایت شود.

مدیر عامل مرکز آموزش های دریانوردی کیش روآبی در بخش دیگری از توضیحات خود با اشاره به تعداد شعبات مرکز اظهار داشت: علاوه بر تهران این مرکز دارای شعباتی در شهرهای خرمشهر و بندر عباس است. البته در تهران سه مرکز دیگر نیز مشغول ارائه آموزش های دریانوردی هستند.

سلیمانی در ادامه به چالش های پیش روی دریانوردی نیز اشاره کرد و افزود: برخی از چالش های دریانوردی بین المللی است که از جمله این چالش ها می توان به سختی کار روی کشتی، بدی شرایط آب و هوایی، مشکلات غیرقابل پیش بینی، دوری از خانواده، سختی کار ناشی از شرایط جوی و سختی کار ناشی از مسائل امنیتی نام برد.

وی چالش های پیش روی دریا نوردان ایرانی را این طور عنوان کرد: بخشی از چالش های پیش روی دریانوردان ایرانی ناشی از شرایط دیپلماتیک کشور مانند تحریم ها و… است. سلیمانی  اعتبار گذرنامه ایرانی، انتقال ارز و تأمین قطعات مورد نیاز از دیگر چالش های پیش روی دریانوردان در ایران بر شمرد.

در ادامه این بازدید دانشجویان از کارگاه های آموزشی مرکز اعم از کارگاه بقاء در دریا، اطفاء حریق، کمک های اولیه و مسؤلیت اجتماعی بازدید کردند.

بازدیدکنندگان همچنین از شبیه سازی کشتی متشکل از عرشه، موتورخانه و آشپرخانه بازدید نموده و توضیحات مسؤلین هر بخش را شنیدند.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی خبر بازدید از مرکز آموزش دریانوردی‎

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.