** دانشگاه جامع علمی کاربردی  **

 

   برای ورود به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی  برروی *  لینک *  کلیک کنید


ایرج حریرچی با اشاره به اعلام رتبه‌بندی دانشگاه شانگهای گفت : نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان توسط سیستم دانشگاه شانگهای در سال ۲۰۱۸ منتشر شده که این رتبه‌بندی یکی از معتبرترین رتبه‌بندی‌ها برای دانشگاه‌های جهان است. خوشبختانه دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران، دارای جایگاه مهم در میان چندین هزار دانشگاه جهان هستند و چندین دانشگاه کشور جزو برترین دانشگاه‌های دنیا و حائز رتبه زیر ۵۰۰ شده‌اند. همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در چندین سال گذشته روند رو به رشد قابل توجهی در کسب رتبه‌های جهانی و ارتقاء در این زمینه داشته‌اند.

به عنوان مثال در گروه داروسازی و علوم دارویی، دانشگاه علوم پزشکی تهران جزو گروه دانشگاه‌های با رتبه ۵۱ تا ۷۵ در کل دانشگاه‌های جهان قرار گرفته و دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، آزاد اسلامی، شهید بهشتی و تبریز به ترتیب در رتبه‌های ۱۵۱ تا ۵۰۰ قرار دارند.

در گروه پزشکی بالینی، دانشگاه علوم پزشکی تهران حائز رتبه ۳۰۱ تا ۴۰۰ شده و در گروه پرستاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و تربیت مدرس و تهران دارای رتبه ۲۰۱ تا ۳۰۰ در بین دانشگاه‌های جهان هستند.

در رشته دندانپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی تهران به رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ در بین دانشگاه‌های جهان دست یافته و دانشگاه‌ آزاد اسلامی و شهید بهشتی و شیراز رتبه ۲۰۱ تا ۳۰۰ را کسب کرده‌اند.

در گروه مهم بهداشت عمومی و سلامت، دانشگاه علوم پزشکی تهران حائز رتبه ۱۵۱ تا ۲۰۰ و دانشگاه‌های اصفهان، آزاد اسلامی و شهید بهشتی حائز رتبه ۴۰۱ تا ۵۰۰ در بین دانشگاه‌های جهان شده‌اند که امید است با همت اساتید و دانشمندان ایرانی پیشرفت های بسیار بیشتری داشته باشیم.

 

 

 

 برای آشنایی با رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ( اخبار و اطلاعات ) بر روی لینک کلیک کنید

 

به اشتراک بگذارید...
فهرست