امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۲۵ - ۱۵:۴۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

سمینار تخصصی بررسی تطبیقی قوانین و مقررات گردشگری

سمینار تخصصی بررسی تطبیقی قوانین و مقررات گردشگری صبح روز دوشنبه ۲۰ آذر ماه سال جاری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران برگزارشد.

همزمان با هفته ملی پژوهش و فناوری سمینار تخصصی بررسی تطبیقی قوانین و مقررات گردشگری صبح روز دوشنبه ۲۰ آذر ماه سال جاری در مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران برگزارشد. در این سمینار تخصصی که به همت انجمن علمی مدیریت گردشگری و با حمایت سرکار خانم لطفی استاد مریوطه برپا شد، دکتر محمد بنائیان سفید طی سخنانی با اشاره به اهمیت صنعت توریسم اظهار داشت: ایران به عنوان یکی از ۱۰ کشور برتر پذیرای توریسم باید توجه ویژه­ای نسبت به این موضوع داشته باشد.

وی با بیان ضرورت بررسی، بازنگری و در صورت نیاز اصلاح قوانین و مقررات مربوط به این موضوع ابراز داشت: بررسی تطبیقی قوانین و مقررات مربوط به حوزه گردشگری می تواند یکی از راهکارهای مهم در این زمینه به شمار آید.

قائم مقام مرکز نیز در این سمینار در سخنان کوتاهی ضمن تأکید بر ضرورت توجه به مقوله توریسم ابراز امیدواری کرد: با توجه به زمینه های موجود کشور در جلب توریسم و نیز مزایای اقتصادی و فرهنگی آن امکان جلب و جذب بیش از پیش گردشگران خارجی از جمهوری اسلامی ایران فراهم شود و در این خصوص نقش قوانین و مقررات بسیار حائز اهمیت است.

در ادامه این سمینار تخصصی آقایان رضای، اسدی و رییسی سه تن از دانشجویان به ارائه مطالعات تطبیقی خود در زمینه قوانین و مقررات گردشگری ایران با کشور آلمان، فرانسه و ترکیه پرداختند. همچنین فاطمه بدرود دبیر اجرایی این سمینار نیز گفت: گردشگری به عنوان یکی از بزرگ ترین صنایع امروز دنیا، علاوه بر ایجاد اشتغال و درآمدزایی به عنوان یکی از ابزارهای مهم در زمینه بهبود وضعیت اوقات فراغت، توزیع عادلانه ثروت، تبادلات فرهنگی و نیز نزدیکی ملل به یکدیگر می شود.

وی همچنین افزود: گردشگری می تواند یکی از راه های بسیار مطمئن، ارزان و پاک در زمینه کسب درآمد ارزی برای کشور به شمار آید.

 دبیر اجرایی این سمینار در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: مدیریت امور گردشگری در سطح ملی را از جمله وظایف دولت دانست و افزود: خط مشی، سیاست های کلی، ترتیبات اداری، منابع مالی و تعیین سهم هریک از بخش های دولتی و خصوصی در زمینه توریسم را دولت مشخص می کند که در این زمینه قوانین و مقررات نقش پر رنگی ایفا می کنند.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی سمینار تخصصی بررسی تطبیقی قوانین و مقررات گردشگری

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.