امروز : چهارشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۳:۴۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص روزهای پایانی ماه صفر

امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران

این روزها، روزهاى دهه‌ى آخر ماه صفر است؛ روزهاى بعد از اربعین است. اگر نگاهى کنیم به تاریخ صدر اسلام، این روزها روزهاى زینب کبرى (سلام اللَّه علیها) است. آن کارى هم که زینب کبرى (سلام اللَّه علیها) کرد، یک کارِ از همین جنس بود؛ یعنى کارى محضاً براى خداى متعال، در دل خطرها و محنت ها و زحمت ها؛ یک ابراز وجود معنوى و الهى دین در چهره‌ى مصمم زینب کبرى (سلام اللَّه علیها).

خوب است بدانیم و بفهمیم حروف تاریخ گذشته‌ى بسیار ارجمندى را که تا امروز منشاء برکات فکرى و معرفتى شده است و ان‌شاءاللَّه تا آخر دنیا هم خواهد بود.

زینب (سلام اللَّه علیها)، هم در حرکت به سمت کربلا، همراه امام حسین؛ هم در حادثه‌ى روز عاشورا، آن سختى‌ها و آن محنت ها؛ هم در حادثه‌ى بعد از شهادت حسین‌بن‌على (علیه‌السّلام)، بى‌سرپناهى این مجموعه‌ى به جا مانده‌ى کودک و زن، به عنوان یک ولىّ الهى آنچنان درخشید که نظیر او را نمی شود پیدا کرد؛ در طول تاریخ نمی شود نظیرى براى این پیدا کرد.

بعد هم در حوادث پى‌درپى، در دوران اسارت زینب، در کوفه، در شام، تا این روزها که روز پایان آن حوادث است و شروع یک سرآغاز دیگرى است براى حرکت اسلامى و پیشرفت تفکر اسلامى و پیش بردن جامعه‌ى اسلامى. براى خاطر همین مجاهدت بزرگ، زینب کبرى (سلام اللَّه علیها) در نزد خداوند متعال یک مقامى یافته است که براى ما قابل توصیف نیست.

بیانات مقام معظم رهبری ۱۳۸۸/۱۱/۱۹

امور فرهنگی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی فرازهایی از بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در خصوص روزهای پایانی ماه صفر

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.