امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

همایش ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد

برگزاری همایش روابط عمومی و ارتباطات

همزمان با فرارسیدن ۲۷اردیبهشت ماه روز جهانی روابط عمومی و ارتباطات همایشی با این عنوان توسط انجمن علمی روابط عمومی برگزار شد.
در این همایش دکتر بنائیان سفید طی سخنانی ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه گناه سوزی دانست و اظهار امیدواری کرد عبادات این ماه موجب تزکیه و سلامت نفس همه مومنان می گردد.
وی در ادامه با اشاره به ۲۷ اردیبهشت ماه، روز روابط عمومی و ارتباطات این روز را از روزهای بسیار مهم برشمرد چراکه روابط عمومی جایگاه ویژهای در سازمانهای دولتی و غیر دولتی ایفا می-نماید.
دکتر بنائیان سفید در ادامه افزود: روابط عمومی ها گوش شنوا و چشم بینای هر سازمان هستند، بنابراین میبایست همواره از استقلال رای و نفس برخوردار باشند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه روابط عمومی در تحقق اهداف سازمان تاکید کرد: روابط عمومی ها می توانند باعملکرد مطلوب خود سرمایه اجتماعی سازمان را ارتقا بخشند.
دکتر بنائیان سفید در بخش پایانی با اشاره به ماموریت دانشگاه جامع علمی کاربردی اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی می بایست با درک موقعیت و جایگاه روابط عمومی در ارتقای علمی کاربردی این حرفه ارزشمند تلاش نمایند.
تقدیر و تجلیل از برگزارکنندگان این همایش حسن ختام سخنان رئیس مرکز علمی کاربردی واحد ۳۳ تهران بود.
در بخش دیگری از این همایش دکتر زهره جوادیه مدرس و از فعالان روابط عمومی در سخنانی روابط عمومی را هنری دانست که بر مبنای ذوق و خلاقیت استوار است، لذا از آن به عنوان هنرهشتم یاد می-کنند.
دکتر جوادیه در ادامه با بیان تاریخچه ای از روابط عمومی در ایران خاستگاه این حرفه در کشور را از سال ۱۳۳۰، توسط زنده یاد دکتر حمید نطقی و شرکت سهامی نفت ایران دانست.
وی افزود : در دو دهه اخیر روابط عمومی ها مورد توجه ویژهای قرار گرفتند.و نقش آنان در تحقق اهداف سازمان پررنگ تر شد ولی با تمام این اوصاف کماکان در وضعیت قابل قبولی به سر نمی برد.
وی گسترش ابزارهای نوینن در روابط عمومی را موجب پیچیدگی مضاعف این حوزه دانست و افزود: امروز روابط عمومی ها نبایستی اطلاعات را از پشت درب های بسته به مخاطبان منتقل نمایند لکن می بایست برای هریک از مخاطبان به طور مستقیم و بلا واسطه پاسخ های مناسب داشته باشند.
وی در پایان ضمن تشکر از عوامل برگزار کننده این همایش، خواستار تداوم این قبیل مراسمات شد.
اهدای تندیس ویژه همایش توسط یکی از دانشجویان عضو انجمن علمی به دکتر بنائیان سفید، رئیس مرکز و نیز اجرای استندآپ کمدی توسط یکی دیگر از دانشجویان از بخش های جنبی این همایش بود.
س.میرمحمدی

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی همایش ارتباطات و روابط عمومی برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.