امروز : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۹/۰۸ - ۱۳:۰۷ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

همایش بزرگداشت مجاهدین در غربت در روستای عبدیای دامغان برگزار شد

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با تشریح ویژگی های بارز قیام امام حسین (ع) و تاثیرگذاری این قیام در جنبش های بزرگ اسلامی این عصر گفت : مهمترین راهبرد دفاع از دین مبین اسلام در بین مجاهدان صدیق کشورهای اسلامی، پیروی از راه و آرمان والای سید الشهدا است.         

در  شب یکشنبه ۲۸آبان ماه سال جاری، همزمان با شب شهادت امام رضا (ع)  و با حضور رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران و معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) همایش بزرگداشت مجاهدین در غربت با محوریت شهدا و مبارزان شاخص جبهه مقاومت برگزار شد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در این مراسم با تشریح ویژگی های بارز قیام امام حسین (ع) و تاثیرگذاری این قیام در جنبش های بزرگ اسلامی این عصر گفت : مهمترین راهبرد دفاع از دین مبین اسلام در بین مجاهدان صدیق کشورهای اسلامی، پیروی از راه و آرمان والای سید الشهدا است.

امیر سرتیپ احمد رضا پوردستان با اشاره به تحولات منطقه و برنامه ریزی بلند مدت استکبار جهانی برای تجزیه کشورهای اسلامی به منظور تضعیف همبستگی جهان اسلام گفت : استعمارگران دنیا از تبدیل ایران به قطب قدرت جهان اسلام هراس دارند و همواره با ایجاد تهدید و جنگ های نیابتی و مداخله مستقیم نظامی در کشورهای مختلف قصد بر هم ریختن این راهبرد را دارند.

وی پایه گذاری نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب بر اساس آموخته های عاشورای حسینی را رمز موفقیت و پایداری ایران برشمرد و گفت : هم اکنون این تجربه توام با اعتقاد و عشق به شهادت در راه دین بعد بین المللی پیدا کرده است و بصورت گسترده ای در دل و جان جوانان مومن و مسلمان سراسر دنیا رسوخ می کند.

حجت الاسلام  المسلمین محمد سالار معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت نیز در این ویژه برنامه به انبوه کتاب های تالیف شده علما و متفکران غیر مسلمان درباره امامان شیعه و سیره زندگی آنان اشاره و تاکید کرد : این زمینه فرهنگی نشانگر پویایی تفکر شیعه برای سعادتمندی انسانها در طول تاریخ است.

وی احیاء فرهنگ اهل بیت از زبان هنر را خواستار شد و خاطرنشان کرد : یکی از گزینه های شاخص زندگی امام رضا (ع) برای گسترش معارف شیعه، توجه به مناظره های علمی و دینی آنحضرت است که جا دارد با زبان فیلم، داستان، شعر برای نسل امروز بازگویی شود.

اهتزار پرچم متبرک به بارگاه امام رضا (ع) با حضور خدام رضوی ، تجلیل از خانواده شهدای مدافع حرم شهرستان دامغان و متفکران منتخب خارجی حاضر در مراسم،تشریح وضعیت مسلمانان میانمار با سخنان شیح سید محمد یوسف مهدی، بازگویی خاطرات پدر و مادر شهید محسن حججی از زندگی این شهید والا مقام ، اجرای گروه کشوری هم خوانی محمد رسول الله، قرائت آیات کلام الله مجید از لسان محمد دوسا قاری بین المللی از کشور نیجریه و مرثیه سرایی و مداحی محمد کریمی و حاج حسین هوشیار  به مناسبت سالروز شهادت امام رضا (ع) از دیگر برنامه های این مراسم بود.

شایان ذکر است: یکی از حامیان برگزاری این همایش بزرگ، موسسه پیشرو پژوهان و مرکز علمی­ کاربردی واحد ۳۳ استان تهران بودند.

گفتنی است: در این مراسم مدیرعامل موسسه پژوهان خانم دکتر مریم صرفی و نیزدکتر  محمد بنائیان سفید سرپرست مرکز علمی کاربردی واحد ۳۳ آقای دکتر بنائیان سفید نیز حضور داشتند.

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی همایش بزرگداشت مجاهدین در غربت در روستای عبدیای دامغان برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.