** دانشگاه جامع علمی کاربردی  **

 

   برای ورود به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی  برروی *  لینک *  کلیک کنید


وام ۵۰ میلیونی برای دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی/ اعلام نتایج سطح‌بندی مراکز دانشگاهی تا پایان مردادماه

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی :

گفت: براساس سطح بندی انجام شده این مراکز به سه سطح یک، دو و سه تقسیم بندی خواهند شد و دانشجویان در سال جاری می توانند با آرامش خاطر بهترین مراکز را برای تحصیل انتخاب کنند.

محمدحسین امید گفت: هدف‌گذاری‌ اصلی این دانشگاه آموزش نیروهای مهارتی بود که اقدامات زیادی در این خصوص انجام شده و در این مسیر تلاش کردیم ارکان کیفیت در دانشگاه علمی و کاربردی اصلاح شود.به دنبال آن هستیم که نظام آموزشی، دروس، کیفیت و ظرفیت‌های مدرسین را افزایش دهیم؛ چراکه باید تفاوت‌های زیادی در بالا بردن کیفیت نظام مهارتی صورت گیرد.شروع ثبت‌نام در مقطع کاردانی ۲۲ مردادماه و شروع ثبت نام در مقطع کارشناسی از ۲۹ مرداد می‌باشد.در حال حاضر نسبت جذب ۶۰ به ۴۰ است که در تلاش هستیم این نسبت را به ۷۰ به ۳۰ برسانیم چراکه رسالت اصلی ما آموزش مهارتی است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از صدور مجور برای ۶۰۰ مرکز آموزشی در ۸۰۰ رشته آموزشی مهارتی خبر داد و گفت: برای ثبت‌نام در سال تحصیلی جدید در مقطع کاردانی ۳۵۰۰ کد رشته با ظرفیت ۲۳۰ هزارنفر و در مقطع کارشناسی ۲۰۸۰ کد رشته با ظرفیت ۱۴۰ هزارنفر در نظر گرفته شده است .

اشتغال ۷۰ درصد دانش‌آموختگان :

بر اساس نظرسنجی صورت گرفته از ۱۰۰هزار دانش‌آموخته این دانشگاه بیش از ۵۰درصد آنان پس از اتمام تحصیل مشغول به کار شدند و با توجه به آمار ۱۵ الی ۲۰درصدی افرادی که قبل از شروع به تحصیل مشغول به کار بودند به آمار ۶۵ الی ۷۰ درصدی شاغلین دانش‌آموخته دانشگاه جامع علمی کاربردی می‌رسیم.

وی ادامه داد: البته این درصد برای ما ایده‌آل نیست، چرا که ما بایستی به اشتغال ۱۰۰درصدی دانش‌آموختگان برسیم

وام ۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۲ درصد : >>>>

ایجاد و توسعه مراکز نوآوری در دانشگاه جامع علمی و کاربردی در دستورکار قرار گرفته است و برای راه‌اندازی شرکت‌های نوآوری ۵۰ میلیون وام با سود ۲ درصد از منابع خود دانشگاه پرداخت خواهد شد که در حال حاضر ۳۰ مرکز نوآوری ایجاد شده و ۲۹ مرکز در دست اقدام است ضمن اینکه تأیید فعالیت این شرکت‌ها هم به دانشگاه علمی و کاربردی واگذار شده است.

۵۰ درصد دانشجویان آلمانی آموزش‌های مهارتی را در کنار آموزش‌های تئوری فرا می‌گیرند، ‌البته قرار است از محتوای درسی این آموزش‌های مهارتی مراکز بین‌المللی رشته‌های مدنظر تأمین و از مدرسین بین‌المللی استفاده شود، همچنین پذیرش دانشجویان هم به صورت ویژه و بررسی شده است.

در آینده‌ای نزدیک و پس از نهایی شدن این توافقات جزئیات آن به اطلاع خواهد رسید

اعلام نتایج سطح‌بندی مراکز علمی کاربردی ( پایان مردادماه ) :

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی :براساس سطح بندی انجام شده این مراکز به سه سطح یک، دو و سه تقسیم بندی خواهند شد و دانشجویان در سال جاری می توانند با آرامش خاطر بهترین مراکز را برای تحصیل انتخاب کنند.

کاهش یک سوم هزینه بالادستی و تسهیل در جذب رشته‌های جدید از جمله این تشویقات برای مراکز سطح ۱ خواهد بود.

محمدحسین امید : از حذف برخی رشته‌ها در این دانشگاه خبر داد و گفت: برای مهرماه ۹۷ زیر ۶ هزار کد رشته در این دانشگاه تعیین شده، این در حالی است که سال‌های قبل ۱۴ هزار کد رشته داشتیم که این تغییر نشان‌دهنده اصلاح برخی نظام‌های آموزشی در این دانشگاه است.

مراکز علمی کاربردی که در رتبه‌های پایین‌تری قرار بگیرند، موظف هستند طی بازه زمانی مشخص رتبه خود را ارتقا بیابند، ضمن اینکه محدودیت‌هایی نیز در عرصه توسعه رشته‌ها برای این مراکز اعمال خواهد شد و در نهایت مراکزی که نتوانند در مهلت مشخص رتبه خود را ارتقا دهند، تعطیل می‌شوند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی :

در این زمینه سامانه‌ای طراحی شده و کارفرمایان،‌ دانشجویان، مدرسین و بخش‌های اقتصادی می‌توانند در بازنگری محتوای درسی و برنامه‌ریزی آموزشی اعلام نظر کنند و تصمیم داریم تا پایان سال تحصیلی ۹۸ – ۹۷ تمامی برنامه‌های درسی این دانشگاه مورد ارزیابی قرار بگیرند.

آمادگی لازم در محتوای آموزشی و برنامه‌های درسی دانشگاه جامع علمی کاربردی برای به‌روزرسانی ادغام،‌ تفکیک جدید و یا منسوخ شدن مراکز این دانشگاه وجود دارد و تلاش داریم خود را با دنیا همخوان کنیم.

فقط ۱۰ درصد بودجه دانشگاه(دولتی ) است >>>>>

۹۰ درصد اصلی این بودجه از طریق هزینه‌های ثبت‌نام تأمین می‌شود.برای سال ۹۷ قطعاً پذیرش ارشد نخواهیم داشت ولی بسیار محدود در سال ۹۸ پذیرش کارشناسی ارشد در رشته‌های خاص آن هم برای پروژه‌های کلان در کنار متخصصان آموزش‌های لازم را خواهند دید.البته این میزان برای گروه صنعت و کشاورزی حداکثر ۱۰ و برای گروه های مدیریت، خدمات اجتماعی و فرهنگ و هنر حداکثر ۵ درصد خواهد، در واقع میزان رشد شهریه دریافتی از دانشجویان در سال تحصیلی جدید بسیار کمتر از نرخ تورم خواهد بود و در برخی رشته‌ها و برخی مراکز درصد افزایش پائین‌تر از این و در مواردی افزایشی نخواهد داشت

 

 

 برای آشنایی با رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ( اخبار و اطلاعات ) بر روی لینک کلیک کنید

 

 

به اشتراک بگذارید...
فهرست