امروز : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۲:۳۴ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

چهارمین نشست صمیمانه همفکری رؤسای مراکز فرهنگ و هنر تهران با سرپرست واحد استانی برگزار شد.

دکتر فرامرز اکرمی سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی طی سخنانی ضمن گرامی داشت هفته ملی پژوهش و فناوری ابراز داشت: مراکز دانشگاهی علمی کاربردی یکی از ارکان مهم پژوهش در کشور به شمار می روند.

چهارمین نشست صمیمانه هم فکری رؤسای مراکز علمی کاربردی فرهنگ تهران با سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی صبح امروز سه شنبه ۲۱ آذر ماه به میزبانی مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد۳۳ تهران برگزار شد.

در ابتدای این نشست، دکتر مریم صرفی رییس هیأت مدیره و مدیرعامل مؤسسه پیشرو پژوهان ضمن خیرمقدم به حاضران برگزاری این جلسات را در راستای بهره گیری از خرد جمعی و بهره مندی از تجارب یکدیگر دانست و ابراز امیدواری کرد: این قبیل نشست ها بتواند گامی مؤثر و مثمر ثمر در حل مسائل و مشکلات پیش روی مراکز تابعه دانشگاه جامع علمی کاربردی بردارد.

در ادامه دکتر محمد بنائیان سفید سرپرست مرکز علمی کاربردی واحد ۳۳ نیز طی سخنانی ضمن معرفی مرکز اظهار داشت: این مرکز در حال حاضر با ۱۲۰۰ دانشجوی دختر و پسر در ۱۹ رشته تحصیلی مشغول به فعالیت است.

وی رشته های دایر در مرکز را در راستای پیش برد اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: رشته های این مرکز به طور کامل مرتبط با نیاز بازار کار و اشتغال که یکی از مؤلفه های اقتصاد مقاومتی است، می باشد.

بنائیان سفید ادامه داد: فضای فیزیکی این مرکز فضای مطلوبی است و ظرفیت پذیرش تعداد بیشتری دانشجو را نیز داراست. وی بهره گیری از استادان مجرب و کارآزموده را از دیگر ویژگی های مرکز برشمرد و افزود: مرکز ۳۳ علاوه بر توجه به حفظ کیفیت آموزشی، با برگزاری کارگاه ها، همایش ها و سمینارهای علمی متنوع نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و پژوهشی به دانشجویان اهتمام دارد.

سرپرست مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت ثبات و امنیت رشته ای در مراکز علمی کاربردی اظهار داشت: دانشگاه های علمی کاربردی ظرفیت مطلوبی نسبت به ایجاد دوره های کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای دارند که این امر در برنامه ریزی ها می بایست لحاظ شود.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت اهتمام به تحقیقات تقاضا محور و کاربردی در امر پژوهش های دانشگاهی خاطر نشان کرد: در حال حاضر بخش عمده ای از تحقیقات کشور در زمینه پژوهش های بنیادی است در حالی که مراکز علمی کاربردی ظرفیت مناسبی به منظور افزایش تحقیقات کاربردی و تقاضا محور دارند.

در بخش دیگری از این نشست صمیمانه دکتر فرامرز اکرمی سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی طی سخنانی ضمن گرامی داشت هفته ملی پژوهش و فناوری ابراز داشت: مراکز دانشگاهی علمی کاربردی یکی از ارکان مهم پژوهش در کشور به شمار می روند.

وی قرار گرفتن دانشگاه جوان علمی کاربردی در بین ۱۰ دانشگاه برتر کشور در زمینه پژوهش را نتیجه زحمات و تلاش های ارزشمند مسؤلان مراکز دانست و گفت: این موفقیت جای افتخار و امیدواری است.

سرپرست واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی ادامه داد: در سطح واحد استانی تهران در سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۰ محصول پژوهشی و فناورانه ثبت شده که از این تعداد ۴۵ محصول دارای درجه نقره و یک محصول دارای رده الماس هستند.

وی افزود: در بین مراکز علمی کاربردی استان تهران تا کنون ۲۰ مرکز جهت مشارکت در نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری اعلام آمادگی نموده اند که امید این میزان در سال های آینده بیشتر شود..

فرامرز اکرمی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ضرورت نظارت و ارزیابی فعالیت های مراکز علمی کاربردی اظهار داشت: نظارت و ارزیابی فعالیت ها امری ضروری است که به منظور صیانت از کیفیت آموزش عالی چه در سطح مراکز و چه در سطح آموزش عالی کشور صورت می گیرد.

وی امر نظارت و ارزیابی در سطح واحد استانی را در راستای حمایت از مراکز تابعه دانست و افزود: رویکرد واحد استانی در امر نظارت و ارزیابی رویکردی پشتیبان و متکی بر مشی حمایتی خواهد بود و امر موجب پویایی و نشاط و فعالیت مضاعف مراکز خواهد بود.

پس از سخنان سرپرست واحد استانی، هریک از رؤسای شرکت کننده به طرح دیدگاه های خود در موضوعات مختلف به ویژه موضوع اساسنامه مراکز پرداختند.

گزارش:سمیه سادات میرمحمدی

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی چهارمین نشست صمیمانه همفکری رؤسای مراکز فرهنگ و هنر تهران با سرپرست واحد استانی برگزار شد.

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.