امروز : یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۵ - ۵:۰۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگاه آموزشی گردشگری آهسته برگزار شد

کارگاه گردشگری آهسته توسط انجمن علمی مدیریت گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد.

عصر روز یک شنبه ۲۵ آذر ماه سال ۹۷ کارگاه گردشگری آهسته توسط انجمن علمی مدیریت گردشگری با همکاری امور فرهنگی مرکز برگزار شد.

در این کارگاه مریم رنجبری از مدرسان مرکز در سخنانی با اشاره به نقش مؤلفه سرعت در زندگی انسان های امروزی گفت: ما انسان ها امروزه دچار زمان زدگی شده ایم به این معنا که همه چیز باید برای ما به سرعت اتفاق بیفتد.

وی افزود: این امر سبب شده است تا جوامع دچار شتابزدگی شوند و مجبور باشند امور در زمان کمتر از حد معمول سپری نمایند که به این مسأله اصطلاحاً مک دونالیزه شدن می گویند

رنجبری در ادامه خوراک های فست فودی، اینترنت، مسافرت های فوری، کلاس های تندخوانی و غیره را از نمونه های سرعت در جامعه عنوان نموده و افزود: عجله، پرخاشگری، بی حوصلگی، غلبه کمیت بر کیفیت، تکاپو و استرس را از مشخصه های سرعت در جوامع است.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: در مقابل مشخصه های سرعت در جوامع، آرامش، مراقبت، درک متقابل، تفکر، صبوری و کیفی نگری از مختصات جوامع آهسته می باشد.

رنجبری دلیل آهسته گرایی را تأکید بر تجربه، کیفیت و اثرگذاری عنوان کرد و گفت: این امر در نهایت منجر به بهبود کیفیت زندگی می شود.

وی در بیان تعریف گردشگری آهسته افزود: در گردشگری آهسته گردشگر سعی می کند تا با انتخاب روش طولانی تر در رسیدن به مقصد زمینه ارتباط بیشتر با ساکنین محلی، آشنایی با فرهنگ بومی، مصرف غذاهای محلی و در نهایت لذت بیشتر از سفر را برای خود رقم بزند.

رنجبری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه گردشگری آهسته شکلی از گردشگری پایدار است اظهار داشت: ویژگی های این نوع از سفر مدنظر داشتن کیفیت زمان، آهستگی فیزیکی، هماهنگی و بوم شناسی، تجریبه بیشتر و تعهد و پایبندی به محیط مقصد است.

مسافرت با اتوبوس های محلی، لذت در طول سفر، سرکشی به بازارهای محلی، انتخاب رستوران های محلی برای صرف غذا، اهتمام نسبت به گویش و زبان، انتخاب اقامتگاه بر اساس ویژگی های بومی و احترام به فرهنگ محلی از توصیه های پایانی این متخصص حوزه گردشگری بود.

س،میرمحمدی

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کارگاه آموزشی گردشگری آهسته برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.