امروز : جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷

تاریخ : ۱۳۹۷/۰۹/۲۳ - ۵:۱۵ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کارگاه تخصصی گردشگری سبز برگزار شد

در این کارگاه آموزشی که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و با حمایت امور فرهنگی مرکز برگزار شد، سخنرانان به تببین تأثیرات گردشگری در محیط زیست با نگاه آسیب شناسانه پرداختند.

کارگاه تخصصی گردشگری سبز ظهر روز جمعه ۲۳ آذر ماه با حضور سرکار خانم ها آتنا شفیع زاده و زینب رجبی در سالن اجتماعات مرکز برگزار شد.

در این کارگاه آموزشی که توسط کانون ایران شناسی و گردشگری و با حمایت امور فرهنگی مرکز برگزار شد، سخنرانان به تببین تأثیرات گردشگری در محیط زیست با نگاه آسیب شناسانه پرداختند.

زینب رجبی در این کارگاه با اشاره به نگرش های موجود پیرامون گردشگری اظهار داشت: برخی بر این تصورند که گردشگری از صنایع بدون دود است این در حالی است که استفاده از هواپیما به عنوان وسیله نقلیه جهت انجام گردشگری، بیشترین آسیب را به محیط زیست وارد ساخته و سبب ایجاد گازهای گلخانه ای می شود.

وی در تببین آسیب های گردشگری سبز به اصطلاح سبز شویی یا همان گرین واشینگ اشاره نموده و افزود: متأسفانه برخی افراد تمارض به رفتارهای سبز داشته و در ظاهر به صورت پایدار رفتار می نمایند این در حالی است چون در برنامه ریزی های مربوط به توسعه خود بی توجه به مسائل زیست محیطی هستند و یا اینکه در امور مربوط به محیط زیست فاقد تخصص کافی می باشند.

رجبی در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین یکی دیگر از مؤلفه های آسیب زا در موضوع گردشگری گفت: فقدان آموزش، آگاه سازی و فرهنگ سازی مناسب از مسائلی است که پیش روی صنعت گردشگری قرار دارد و می بایست در این زمینه نسبت به تقویت نگرش مسؤلانه و رویکرد اخلاقی توجه ویژه ای داشت چرا که در صورت نبود چنین رویکرد و نگرشی ما شاهد تخریب جاذبه های گردشگری خواهیم بود.

آتنا شفیع زاده نیز در این کارگاه تخصصی در سخنانی ضمن اشاره به فرآیند مدیریت گردشگری اظهار داشت: فرآیند گردشگری، یک فرآیند سه ضلعی است که اضلاع آن عبارتند از: توریست به معنای متقاضی، مقصد از حیث محل اقامت و جاذبه ها و کارشناس به عنوان کادر متخصص در زمینه گردشگری که در این میان نقش کارشناس اولویت بیشتری نسبت به دو ضلع دیگر دارد.

شفیع زاده در ادامه به مسائل فرهنگی و اجتماعی به عنوان یکی از آسیب های گردشگری اشاره کرد و افزود: در گردشگری باید منفعت رسانی به جامعه محلی مورد توجه جدی قرار گیرد و اگر در توسعه گردشگری این منفعت محلی در نظر گرفته نشود، آن جامعه گردشگر را پس می زند.

این مدرس دانشگاه ادامه داد: رفتار مصرفی سبز یکی از مهم ترین رفتارهایی است که می توان با تکیه بر آن در مسیر گردشگری سبز یا گردشگری مسؤلانه در زمینه محیط زیست حرکت نمود و این مهم به صورت مصرف خوراک های سبز، استفاده از محصولات سبز و وجود اقامتگاه های سبز تجلی می یابد.

شفیع زاده کدهای اخلاقی لازم در گردشگری را احترام به حقوق بشر، احترام به فرهنگ و منابع فرهنگی، احترام به محیط زیست، کمک به بهبود تقویت امکان فروش کالاهای محلی و اقتصادی بر شمرد و افزود: این کدهای اخلاقی در قالب آموزش و آگاه سازی به ذی نفعان منتقل می شود.

س،میرمحمدی

 

 

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کارگاه تخصصی گردشگری سبز برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.