امروز : یکشنبه ۳ دی ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۱۰/۰۳ - ۱۲:۴۱ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

کرسی آزاد اندیشی با موضوع پوشش؛ هنجار شخصی و یا هنجار اجتماعی برگزار شد

کرسی آزاداندیشی با موضوع پوشش؛ هنجار شخصی و یا هنجار اجتماعی عصر روز یک شنبه ۱۹ آذر ماه در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران برگزار شد. در این کرسی آزاد اندیشی که به همت امور فرهنگی مرکز و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان Read More

کرسی آزاداندیشی با موضوع پوشش؛ هنجار شخصی و یا هنجار اجتماعی عصر روز یک شنبه ۱۹ آذر ماه در مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران برگزار شد.

در این کرسی آزاد اندیشی که به همت امور فرهنگی مرکز و با همکاری نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان تهران برگزار شد، دکتر علی صدرا پژوهشگر حوزه دینی به عنوان داور و تنی چند از دانشچویان در قالب موافق هنجار شخصی و یا موافق هنجار اجتماعی به طرح نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

همچنین دانشجویان شرکت کننده در این کرسی در بخش های مختلف این بحث ضمن مشارکت به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

دکتر علی صدرا در جریان این کرسی هدف از طرح این بحث را نتیجه گیری و اقناع یکی از طرفین  ندانست و افزود: این بحث با هدف تدبر و تعمق پیرامون این موضوع بسیار مهم و کلیدی برگزار شده است.

صدرا با اشاره به بروز برخی آسیب های اجتماعی در سطح جامعه اظهار داشت: در این بحث می بایست بررسی شود که این مسأله چه تأثیری بر کاهش و یا افزایش این آسیب ها می تواند داشته باشد.

وی یکی از آسیب های جدی امروز جامعه را افزایش میزان طلاق دانست و افزود: متأسفانه در جامعه ما به طور متوسط از هر ۵ مورد ازدواج یک ازدواج به طلاق می انجامد که این امر بسیار نگران کننده است.

دکتر صدرا آسیب اجتماعی دیگری را که جامعه را تهدید می نماید موضوع اعتیاد دانست و افزود: موضوع اعتیاد خود به سه بخش تقسیم بندی می شود که یکی از آنها مواد مخدر و محرک سنتی مانند سیگار قلیان و … ، دیگری مواد مخدر و محرک شامل الکل، شیشه و… و در نهایت اعتیاد به مواد الکترونیکی مانند اینترنت، تبلت، شبکه های اجتماعی و… است. وی افزود: متأسفانه حدود ۲۰ درصد مبتلایان به این آسیب را جامعه دانشجویی و دانش آموزی کشور تشکیل می دهند.

این محقق و پژوهشگر آسیب دیگر موجود در جامعه را روابط فرازناشویی دانست و افزود: متأسفانه این روابط که گاهی منجر به فروپاشی خانواده می شود، رو به تزاید است.

دکتر صدرا دوستی های بد فرجام و نافرجام را از جمله دیگر آسیب های اجتماعی رو به افزایش در جامعه دانست و از حاضران خواست تا نسبت به این موضوع نیز اهتمام داشته باشند.

وی در ادامه مباحث خود به وابستگی های مالی اشاره کرد و افزود: یکی دیگر از آسیب های اجتماعی موجود، مسائل مالی و اقتصادی است که گریبان گیر جامعه شده است.

دکتر صدرا در پایان از شرکت کنندگان و حاضران خواست تا نقطه نظرات خود را با تأکید طلاق و دوستی های بد فرجام و نافرجام طرح نمایند.

گفتنی است: این نشست با استقبال پر شور دانشجویان مواجه و در پایان به دانشجویانی که ابراز نظر نمودند، جوایزی اعطا شد.

گزارش: س.میرمحمدی

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی کرسی آزاد اندیشی با موضوع پوشش؛ هنجار شخصی و یا هنجار اجتماعی برگزار شد

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.