امروز : شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶

تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۷:۰۳ نسخه چاپی ذخیره فایل ارسال به دوستان

گزارش راهپیمایی ۱۳ آبان‎

شرکت  جمعی از کارکنان و دانشجویان مرکز در راه پیمایی ۱۳ آبان

در آستانه تجمع عظیم بشری در اربعین سالار شهیدان و به مناسبت فرارسیدن یوم الله ۱۳ آبان سالروز تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی جمعی از دانشجویان و کارکنان مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر واحد ۳۳ تهران با هماهنگی امور فرهنگی مرکز، در جمع صدها نفری راه پیمایان در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا واقع در خیابان طالقانی حضور یافتند.

در این مراسم شکوهمند که با شعارهای ضد استکباری و ضد آمریکایی آغاز شد، دریا دار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به ایراد سخنرانی پرداخت.

در پایان این مراسم دانشجویان شرکت کننده با صدور بیانیه ای تاکید کردند: نباید اجاز داد که تجربه مذاکره بی نتیجه با آمریکا و خیانت دوباره آن­ها فراموش شود. آنان امیدوار کردن مردم به لطف خیالی استکبار جهانی را خیانتی فراموش نشدنی دانستند و تاکید کردند: امروز همگان فهمیده اند که فریاد «مرگ بر آمریکا» نه از روی احساس و تندروی بلکه از عقلانیت و واقع بینی ناشی شده است.

همچنین به همین مناسبت دکتر محمد بنائیان سفید سرپرست مرکز نیز در حاشیه نماز جماعت ظهر و عصر به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی در آغاز سخنان خود با اشاره به مضمون آیه ای از قرآن کریم که می فرماید: گرایش به ظالمان، تمسک بر آتش است اظهار داشت: ایالات متحده آمریکا و پیش از آن کشور انگلستان در بسیاری از امور داخلی کشور دخالت می کردند و در پی منافع استعماری خود بودند.

بنائیان سفید ادامه داد: بر اساس اسناد منتشر شده توسط سازمان جاسوسی سیا، آمریکا نقش بسیاری در جریان کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ داشته و همچنین مسلط بر مسائل نظامی و صنعتی کشورمان بوده است.

سرپرست مرکز علمی کاربردی فرهنگ و هنر ۳۳ تهران در ادامه افزود: در سال ۱۳۴۲ و پس از تصویب لایحه کاپیتالاسیون حضرت امام خمینی(ره) اقدام به افشای این دخالت های پنهان و آشکار استکبار زد و در نتیجه رژیم طاغوت وی را به ترکیه و سپس عراق تبعید نمود. لکن سخنرانی امام در سال ۱۳۴۲ باعث شکل گیری نطفه انقلاب اسلامی شد.

بنائیان سفید در بخش دیگری از سخنان خود با تشریح اقدامات آمریکایی ها پس از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: پس از به ثمر نشستن نهال نو پای انقلاب اسلامی سفارت ایالات متحده آمریکا به فعالیت دیپلماتیک تبدیل به محلی برای جاسوسی و توطئه علیه انقلاب تبدیل شده بود، که با هوشیاری گروهی از دانشجویان پیرو خط امام(ره) این لانه فساد و جاسوسی تسخیر شد.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) در واکنش به این اقدام دانشجویان، آن را انقلاب دوم دانستند و حتی بزرگ تر از انقلاب اول عنوان نموده و در واکنش به اقدام متقابل آمریکا فرمودند:« آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند.»

بنائیان سفید در پایان سخنان خود تئوری و تفکر سردمداران آمریکا را بر گرفته از دیدگاه های پست مدرنیستی دانست و افزود: دیدگاه رییس جمهوری فعلی آمریکا نیز همان دیدگاه پست مدرنیستی است چرا که این دیدگاه هیچ ارزشی برای پایبندی به شرایط و ضوابط جهانی برخوردار نیست و پیاده سازی این تئوری در عمل امکان پذیر نیست.

 

 

کد تصویری این مطلب جهت مشاهده در تلفن همراه: کد دو بعدی گزارش راهپیمایی ۱۳ آبان‎

آشنایی با سیستم سراج

سیستم رصد و پاسخگویی سنجش سراج

© 2015 کلیه حقوق مادی و معنوی برای این سایت محفوظ میباشد.