** دانشگاه جامع علمی کاربردی  **

 

   برای ورود به سایت دانشگاه جامع علمی کاربردی  برروی *  لینک *  کلیک کنید


عباس کلاهدوز : شب گذشته و مصادف با دوازدهمین روز ماه مبارک رمضان، طبق سالیان گذشته یک دیدار صمیمی در حسینیه امام‌خمینی (ره) برگزار شد؛ دانشجویان نزدیک به ۳ ساعت در جلسه‌ با رهبر انقلاب حضور پیدا کردند، مطالبات خود را بی‌واسطه با رهبرشان در میان گذاشتند و انتقادات خود به بخشی از عملکرد دستگاه‌های نظام را صریح با شخص اول مملکت مطرح کردند.

 

آغاز رسمی مراسم ساعت ۱۷:۳۰ عنوان شده و ما یک ساعت زودتر به محل ملاقات می‌رسیم. سریعاً در صفوف مدعوین قرار می‌گیریم. همه نوع تیپی را در بین دانشجویان مشاهده می‌کنی؛ لهجه‌های شیرین‌نشان هم موید تنوع قومیت‌شان هست؛ از لهجه گرم جنوب تا لهجه شیرین شمال!

بعد از *چک‌های* مرسوم امنیتی، وارد حسینیه امام خمینی‌ می‌شویم، جمعیت یک صدا شعار می‌دهند “ای پسر فاطمه، منتظر تو هستیم”، “این همه  آمده( به عشق رهبر آمده)و سپس دانشجویان نسل چهارم انقلاب همچون اسلافشان که روزگاری با تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، «انقلاب دوم» را خلق کردند، شعار می‌دهند: “نه سازش، نه تسلیم، نبرد با آمریکا”. بنر مراسم هم که پشت سر رهبری تعبیه شده، حکیمانه با جمله‌ای از حضرت امیر(ع) مزین شده “دانش مایه اقتدار است، هرکس آن را بیابد، به‌وسیله آن پیروز می‌‌شود و هرکس آن را نیابد، مغلوب می‌گردد.

عقربه‌های ساعت به ۱۷:۳۰ نزدیک می‌شود و داخل حسینیه مملو از دانشجویان شده که مسئولان دولتی و غیردولتی مرتبط با حوزه علمی و دانشگاهی یکی یکی وارد حسینیه می‌شوند، در این میان حضور پر رنگ محافظان و مسئولان بیت رهبری نوید از یک «خبر خوب» می‌دهد… دانشجویان همه می‌ایستند و انتظار می‌کشند، رهبر انقلاب راس ساعت عنوان شده، وارد حسینیه می‌شوند و جمعیت این‌گونه به استقبال می‌روند: (صلی علی محمد، نائب مهدی آمد)و ….

آقا، خوش و بشی با حضار می‌کند و بالافاصله قرآن تلاوت می‌شود و سر و صداها  قطع می‌شود. بعد از پایان تلاوت کلام الهی سرودی زیبا از سوی حضار همخوانی می‌شود:*ما جوانان عاشق و پا در رکابیم/ ای پدرِ ما، ما بچه‌های انقلابیم— از دبستان جمله فرزند امامیم/ ما همان تصویر لبخند امامیم—- در دژ علم و عمل سنگر گرفتیم/ انقلاب تازه‌ای از سر گرفتیم … . در میان ابیات، یک بیت با توجه به اوضاع سیاسی کشور خیلی به دل می‌نشیند*

 

ساعت ۱۷:۴۵ دقیقه است و با پایان سرود، مجری مراسم که خود از فعالین دانشجویی سالهای قبل است، از رهبر انقلاب برای آغاز مراسم، کسب اجازه می‌کند، *آقا* در پاسخ به او می‌فرمایند: “اجازه لازم نیست، جلسه برای همین تشکیل شده!”. مجری در ادامه از دانشجویان سخنران می‌خواهد که به وقت تعیین شده پایبند باشند و اعلام می‌کند برخلاف سال‌های گذشته این‌بار مجری در اداره جلسه ورود بیشتری دارد و در صورت عدم رعایت وقت توسط سخنرانان، در ۳ مرحله به آنها اخطار می‌دهد.

اولین دانشجوی سوال کننده :

فرشاد متبوع >> سازنده زیردریایی هدایت شونده از راه دور >>>دغدغه‌اش، لزوم وجود مدیران جسور برای بهره‌برداری از فناوری‌های نوین است.

دانشجوی دوم >>

حسنا جمشیدی >>>>دانشجوی دکتری دندانپزشکی دانشگاه آزاد و مسئول یک گروه جهادی دانشجویی است که به همراه تیم خود، تاکنون به ۱۵ هزار نفر از مردم مناطق محروم، خدمات دندانپزشکی داده‌ است

نفر سومی >>

حسین اخگرپور >>>>هم مطالبات صنفی دارد و هم انتقاداتی به برخی مسئولان و نهادها. به گفته او “معاونت‌های فرهنگی برخی دانشگاه‌ها، عملاً سیاسی شده‌اند”. از “تلاش بعضی مسئولان برای سکولاریزه کردن علوم در دانشگاه‌ها” خبر می‌دهد و دست آخر، می‌گوید که “از شورای عالی انقلاب فرهنگی فقط نامش باقی مانده است”. در این حین، بعضی با احسنت گفتن او را همراهی می‌کنند.

 آیت‌اللّه خامنه‌ای در این دیدار >>>>

از  چگونگی ( انقلابی بودن، انقلابی ماندن و انقلابی عمل کردن ) سخن گفتند و به تبیین مراحل پنجگانه انقلاب پرداختند. سپس از آرمان‌های نظام اسلامی یعنی «عزت ملی»، «اعتماد به نفس ملی»، «استقلال سیاسی، اقتصادی و فرهنگی» و «آزادی» اعم از «آزادی اندیشه، بیان و عمل» سخن به میان آوردند…

 


برای آشنایی با رشته های کاردانی و کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی ( اخبار و اطلاعات ) بر روی لینک کلیک کنید

 

به اشتراک بگذارید...
فهرست