حقوق مدیریت بازاریابی گردشگری هتلداری طراحی لباس آشپزی مترجمی تشریفات روابط عمومی معماری کامپیوتر و برنامه نویسی قنادی امور بانکی

نکات و موارد آموزشی امتحانات کتبی نیمسال تابستان 4013

نکات و موارد آموزشی امتحانات کتبی نیمسال تابستان 4013

1 شهریور 1402


اطلاعیه خیلی مهم راجع به نکات و موارد آموزشی امتحانات کتبی نیمسال تابستان 1402-1401 (4013)

قابل توجه دانشجویان گرامی: مسئولیت مشکلات ناشی از عدم توجه به هر یک از موارد زیر بر عهده شخص دانشجو می باشد.

***نکات مهم قبل از امتحانات***

 • برنامه امتحانات کتبی نیمسال تابستان 1402-1401 بصورت زیر می باشد (فایل پیوست)
 • هنگام استفاده از فایل پیوست شده تاریخ امتحانات در انتهای این صفحه، حتما به نام درس، کد درس، گروه درس و نام مدرس دقت کرده و تاریخ آزمون را با تاریخ آزمون کارت ورود به جلسه آزمون خود مطابقت دهید.
 • دانشجویان گرامی توجه کنند که ابتدا از سامانه هم آوا (https://edu.uast.ac.ir/) کارت ورود به جلسه آزمون خود را دانلود کرده و تاریخ و ساعت های آزمون خود را چک کنند.
 • در صورتی که به علت بدهی مالی امکان چاپ کارت ورود به جلسه آزمون را ندارید، باید حتما تا قبل از شروع امتحانات بدهی خود را تسویه نمایید (از قسمت تسویه حساب دانشجو در سامانه هم آوا) تا امکان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون را داشته باشید.
 • در صورتی که بعضی از دروس را قبلا اخذ نموده اید و الان آن دروس در برنامه امتحانی شما نمی باشد ابتدا در سامانه هم آوا روی انتخاب واحد کلیک کرده و ثبت نهایی دروسی که ثبت موقت هستند را انجام دهید. در صورتی که مشکل شما حل نشد حتما به آموزش مرکز مراجعه نمایید.
 • تمام دروسی که آزمون کتبی دارند باید شماره صندلی داشته باشند (در کارت ورود به جلسه آزمون) (غیر از دروس تخصصی (تک درس)، کاربینی، کارورزی و پروژه) در صورتی که با این توضیحات، درسی شماره صندلی نداشت حتما به آموزش مرکز مراجعه نمایید.
 • تمام امتحانات بصورت حضوری برگزار می شود و در هیچ درسی امکان امتحان مجازی وجود ندارد.
 • همراه داشتن پرینت کارت ورود به آزمون الزامی بوده و درصوتی که دانشجو کارت ورود به جلسه آزمون نداشته باشد امکان ورود به سالن امتحانات و آزمون را ندارد و مسئولیت مشکلات ناشی از عدم توجه به این موضوع بر عهده دانشجو می باشد.
 • مهم: حداقل 15 دقیقه قبل از شروع ساعت آزمون در مرکز حضور داشته باشید. فقط تا 15 دقیقه بعد از ساعت شروع آزمون امکان ورود به جلسه آزمون وجود دارد و دانشجویانی که بیش از 15 دقیقه برای شرکت در آزمون از ساعت شروع آزمون تاخیر داشته باشند در آزمون آن درس غایب محسوب می شوند و امکان آزمون مجدد نیز وجود ندارد. (به هیج وجه امکان اجازه آزمون به دانشجویانی که بیش از 15 دقیقه تاخیر دارند، داده نمی شود.)
 • در هیچ آزمونی امکان آزمون مجدد وجود ندارد. یعنی در صورتی که از آزمون درسی، جا ماندید یا غایب بودید دیگر امکان آزمون در آن درس در ترم جاری را ندارید و در ترم های آتی آن درس باید دوباره اخذ شود.
 • تا بیست دقیقه بعد از شروع هر آزمون، هیج دانشجویی مجوز ترک جلسه آزمون را ندارد و در صورتی که بدون اجازه مراقب آزمون جلسه ترک شود، تقلب در آزمون دانشجو به کمیته شورای حل اختلاف مرکز گزارش داده می شود.
 • با توجه به تصویب تاریخ و ساعت آزمون های کتبی و عملی پایان ترم نیمسال جاری، امکان تغییر روز و ساعت هیچ آزمونی وجود ندارد.

***موارد منجر به ثبت تقلب در آزمون***

موارد تقلب در آزمون که باعث ثبت نمره 0.25 در درس و تعلیق در ترم یا اخراج دانشجو می شود، بصورت زیر می باشد.

 1. همراه داشتن هر گونه وسایل ارتباطی (گوشی تلفن همراه، تبلت، پیجر، ساعت هوشمند، پلیر و …)
 2. همراه داشتن هرگونه نوشته، کاغذ، چک پرینت، کتاب، جزوه، دفتر و … (مرتبط یا غیر مرتبط)
 3. همراه داشتن هر گونه وسیله ای (غیر از مداد، خودکار، کارت ورود به جلسه آزمون و کارت دانشجویی و …) که بر خلاف قوانین آزمون می باشد.
 4. تعویض برگه های آزمون (سوالات، پاسخ نامه و …)
 5. نگاه کردن به برگه های سوالات و پاسخ نامه دیگر دانشجویان و استفاده از پاسخ های آنها
 6. اجازه دادن به دیگر دانشجویان جهت نگاه کردن به برگه های سوالات و پاسخ نامه خود
 7. هر گونه حرکت تحریک آمیز جهت بر هم زدن نظم جلسه آزمون (سر و صدا کردن، صحبت کردن و بحث با مراقب آزمون، درگیر شدن و …)
 8. خارج کردن برگه سوالات یا پاسخنامه از جلسه آزمون
 9. هرگونه صحبت، گفتگو و نجوا با دیگر دانشجویان بعد از شروع ساعت آزمون تا خروج از جلسه
 10. فرستادن افراد دیگر به جای خود در جلسه آزمون و یا شرکت به جای دیگران در آزمون های آنها (علاوه در مشکلات دانشگاهی مشکلات قضایی نیز دربرخواهد داشت)
 11. تغییر شماره های صندلی و بر هم زدن نظم و توالی شماره های صندلی
 12. عدم نشستن در شماره جایگاه مشخص شده برای آزمون هر درس.
 13. امتناع از تحویل برگه های پاسخنامه و سوالات آزمون به مراقب آزمون و یا عدم خروج از سالن یا جلسه آزمون بعد از اتمام آزمون

***نکات مهم حین و بعد از امتحانات***

 • در تمام امتحانات (هم آزمون های عملی و هم آزمون های کتبی) امضای صورت جلسه آزمون الزامی بوده و در صورتی که حتی در آزمون درسی شرکت کرده باشید، ولی صورت جلسه آزمون را امضا نکرده باشید، در آن آزمون، غیبت در آزمون برای دانشجو ثبت می شود و مسئولیت مشکلات ناشی از عدم توجه به این موضوع بر عهده شخص دانشجو می باشد.
 • در صورتی که در آزمونی به علت بیماری غیبت داشتید، جهت حذف پزشکی درس مذکور و تایید پزشک معتمد دانشگاه، باید با حداکثر تا 48 ساعت بعد از آزمون، حتما به آموزش مرکز مراجعه نمایید.
 • غیبت در هر آزمون باعث ثبت نمره غیبت در آزمون یعنی نمره صفر برای درس مذکور می شود.
 • نمره قبولی در تمام دروس، حداقل 10 می باشد و در صورتی که به نمره آزمونی معترض هستید حتما قبل از اعتراض به نمره در سامانه هم آوا، با آموزش مرکز هماهنگی انجام دهید.
 • بازه اعتراض به نمرات روز های 16و 17 شهریورماه می باشد و فقط در آن تاریخ ها دانشجو می تواند در سامانه هم آوا نسبت به نمره خود اعتراض کند (در این مورد حتما به نکته قبلی نیز توجه نمایید).
 • آخرین تاریخ تحویل فرم های کارورزی 1 و 2 و فرم های درس پروژه و یا پروژه های مربوط به آن دروس روز شنبه 18 شهریورماه می باشد.
 • با توجه به تاریخ برگزاری آزمون های کتبی و مسئولیت های مربوط به آزمون تمام پرسنل دانشگاه، از تاریخ 4 شهریورماه تا بعد از اتمام آزمون های کتبی و ثبت نمرات (روز پنجشنبه 9 شهریورماه 1402)، هیچگونه امور آموزشی (اعم از نامه نگاری، گواهی اشتغال و …) غیر از امور امتحانات پایان ترم در مرکز انجام نمی شود.
 • قبل از شروع آزمون تمام وسائل اضافی همراه خود را به مسئول خدماتی آزمون با دریافت شماره تحویل نمایید. مسئولیت کم شدن و یا گم شدن هر گونه وسیله ای بر عهده شخص دانشجو می باشد. بنابراین در صورت امکان از آوردن وسایل غیر ضروری و گران قیمت همراه خود در جلسه آزمون جدا و شدیدا خودداری نمایید.

با آرزوی موفقیت در تمام آزمون های پیش رو


برنامه امتحانات کتبی پایان ترم نیمسال تابستان 1402 (4013)

PDF Loading...


دسته ها: آموزشی

برچسب‌ها:,

uast

لینک های مفید

گواهی اشتغال به تحصیل

درخواست گواهی

کلیک کنید

چارت رشته ها

مشاهده چارت رشته

کلیک کنید

ثبت نام در دانشگاه

ثبت نام

کلیک کنید

سرفصل رشته ها

دانلود سرفصل دروس

کلیک کنید

کارگاه های آموزشی

ثبت نام در کارگاه

کلیک کنید

فرم های آموزشی

دانلود فرم

کلیک کنید
uast
مشاوره و ثبت نام